Tychy inwestują przed Euro 2012
Zdaniem ekspertów, murawa boiska treningowego należy do największych atutów kompleksu. W ubiegłym tygodniu sprawdzał ją przedstawiciel UEFA, Irlandczyk Stephen Baker, który przeprowadził dokładną analizę gruntu i kontrolował sprzęt do pielęgnacji boiska. Jest specjalistą ds. murawy - to m.in. on prowadził szkolenia dotyczące wykonania boisk piłkarskich na Euro 2012. - Po przeprowadzeniu bardzo dokładnej i wnikliwej kontroli Stephen stwierdził, że zarówno jakość trawy, jak i jej ukorzenienie, jest bardzo dobre. Równie ważne jest to, że trawa jest zdrowa, nie ma w niej pleśni, czy grzybów. Podobał mu się także stosowany u nas system odwodnienia - powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, Marcin Staniczek.
Na szczególną dbałość o jakość nawierzchni boiska, zwraca też uwagę prezydent Tychów, Andrzej Dziuba. - Odpowiednia nawierzchnia trawiasta to wymóg władz piłkarskich, ale przede wszystkim możliwość rozgrywania meczów przez cały rok, komfortowe warunki gry i mniej kontuzji zawodników. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach, by komfort korzystania z kompleksu sportowego Paprocany był jeszcze większy - zadeklarował prezydent.
Kompleks Paprocany znajduje się nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Ekipy piłkarskie miałyby nocować w pobliskim 5-gwiazdkowym hotelu "Piramida", z którego wielokrotnie korzystała polska kadra przed meczami rozgrywanymi na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Obecnie spółka Euro 2012 Polska, odpowiedzialna m.in. za przygotowanie centrów pobytowych, pracuje nad wnioskami z niedawnych wizyt w miastach, które znalazły się w Katalogu Centrów Pobytowych na Euro 2012. Oprócz Tychów są to: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Kraków i Wieliczka. Na liście jest też 17 ośrodków na Ukrainie.pap, ps