W Polsce też grają w krykieta
Dodano:
Łódzki Klub Krykietowy LCC zdobył Puchar Polski w krykiecie. W finałowym pojedynku w Warszawie jedenastka LCC wygrała z Warsaw Kings. Był to pierwszy oficjalny turniej w tej dyscyplinie rozgrywany w Polsce.
W finale każda z drużyn miała do dyspozycji po 30 serii, czyli 180 piłek. Gospodarze zdobyli 148 punktów, ale w 22 serii stracili ostatniego, 10 zawodnika. W 27 serii drugiej części, gdy już od kilkunastu piłek rywalom brakowało wykluczenia, aby wygrać mecz, kapitan łódzkiego zespołu Kashif Jawed wybił piłkę za 4 pkt, dając 149 swojemu klubowi i tym samym zapewniając drużynie z Łodzi Puchar Polski.
Najwięcej punktów dla zwycięzców, 33 pkt, uzyskał Zahid Butt. Dla pokonanych najczęściej punktował Muhammad Mansha, który zdobył 21 "oczek". Imigranci z Azji Południowej stanowią trzon wszystkich trzech zespołów, które uczestniczyły w turnieju, zorganizowanym przez Taruna Daluję.
Krykiet to gra zespołowa z najdawniej skodyfikowanymi zasadami, bo jeszcze w XVIII wieku. Jej korzenie wywodzą się z Anglii, a dziś największą popularnością poza swą ojczyzną cieszy się w krajach Wspólnoty Narodów - głównie w Azji Południowej, Australii i Nowej Zelandii, w Afryce Południowej i na Karaibach. Na Starym Kontynencie, poza Anglią, gra się w krykieta głównie w Holandii, Irlandii i Szkocji, choć do Europejskiej Rady Krykieta należy 31 państw. W niemal wszystkich krajach imigranci z Azji lub ich potomkowie są głównymi animatorami rozwoju tej dyscypliny.PAP, arb