Bartosz Marczuk wchodzi do rządu
Jednocześnie Marczuk złożył rezygnację z pełnienia funkcji zastępcy redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.
Zastępcami Tomasza Wróblewskiego pozostają Jacek Pochłopień (objął stanowisko w sierpniu) oraz Mariusz Staniszewski (dołączył do zespołu „Wprost” w kwietniu br.)
- Nominacja dla Bartosza Marczuka potwierdza, że zespół „Wprost” tworzą nie tylko znakomici dziennikarze i publicyści, ale przede wszystkim osoby o wysokich kompetencjach, które w swoich obszarach zainteresowań są uznanymi ekspertami. Gratuluję redaktorowi Marczukowi i życzę mu powodzenia na nowym odpowiedzialnym stanowisku – mówi wydawca „Wprost”, Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media.
Bartosz Marczuk był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” od marca 2015 r. Wcześniej był publicystą ”Rzeczpospolitej”, pełnił też w tym dzienniku funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Był także kierownikiem działu Kraj w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Jako społeczny doradca ministra pracy był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej. Jest stałym komentatorem zagadnień ekonomicznych i z zakresu polityki społecznej w mediach.
Tygodnik „Wprost” od lat pozostaje jednym z najczęściej cytowanych polskich tygodników. Credo obowiązującym we WPROST do dziś jest słowo wstępne z pierwszego numeru tygodnika, który ukazał się w grudniu 1982 r., a w którym zespół redakcyjny deklarował: "(...) Nie chcemy gubić spraw ważnych i nam bliskich w powodzi słów, tym bardziej, że wiele słów pięknych i słusznych uległo dewaluacji. Nie chcemy składać deklaracji bez pokrycia. Nasz postawę, nasze dążenia i ambicje, będzie dokumentował każdy kolejny numer pisma. Jedno możemy obiecać naszym Czytelnikom; może to nam się czasem nie udawać, ale zawsze będziemy się starać pisać w p r o s t". Redaktorem naczelnym „Wprost” od marca 2015 jest Tomasz Wróblewski.