Szok po przejęciu władzy. Zobacz, co w najnowszym "Wprost"
"Rząd Beaty Szydło wysłał do obywateli tyle sprzecznych sygnałów, że prawdopodobnie wyczerpał limit do końca kadencji. Na dodatek prezydent Andrzej Duda zaskoczył nowy gabinet dwiema kosztownymi ustawami, które przygotował bez konsultacji z nim" - pisze Mariusz Staniszewski.Więcej – w nowym „Wprost”.
"Nie mamy takiego sprzętu, który byłby w stanie przeciwdziałać głównym zagrożeniom. Co z tego, że mamy myśliwce, jeśli nie mają systemów, aby uchronić się przed zestrzeleniem" – mówi „Wprost” Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej, odpowiedzialny za kontrakty zbrojeniowe. Więcej – w nowym „Wprost”.
"W spółkach z udziałem Skarbu Państwa trwa przeliczanie kontraktów menedżerskich. Prezesi kalkulują, czy bardziej im się opłaca podać do dymisji, czy czekać na zwolnienie. Czasu zostaje mało, bo zmiany w spółkach mają się zakończyć w styczniu" - pisze Cezary Bielakowski. Więcej – w nowym „Wprost”.
"Rządząca partia zamierza zwiększyć uprawnienia opozycji. Jednak nie tak bardzo, jak proponowała, gdy sama nią była" - czytamy w tekście Elizy Olczyk. Więcej – w nowym „Wprost”.
"Platforma próbuje budować szeroki front centrolewicowy" - pisze Joanna Miziołek. Więcej – w nowym „Wprost”.
Rodzimy rynek stał się zbyt ciasny nie tylko dla państwowych gigantów, ale również dla prywatnych firm, które mają ambicje liczyć się w Europie i na świecie. Potwierdza to ranking „Wprost” największych inwestycji zagranicznych polskich przedsiębiorstw. Ranking – w nowym „Wprost”.
"Kreml zainwestował miliony euro we Front Narodowy. Wyniki wyborów regionalnych we Francji wskazują, że to była opłacalna inwestycja" - pisze Jakub Mielnik. Więcej – w nowym „Wprost”.
Odłączając Krym od dostaw prądu, Tatarzy rozpętali kolejny wątek wojny hybrydowej między Kijowem a Moskwą. Tym razem jednak karty rozdaje Ukraina. Więcej – w nowym „Wprost”.
"Przeraża was okrucieństwo i fanatyzm Daeszu? To przygotujcie się na długi marsz wojowników Proroka, których nikt nie chce albo nie potrafi zatrzymać" - pisze Jarosław Giziński. Więcej – w nowym „Wprost”.
Porzucają wygodne życie, by rodzić dzieci bojownikom Państwa Islamskiego. W rzeczywistości czekają na nie poniżenie i śmierć. O niewolnicach Państwa Islamskiego pisze w nowym "Wprost" Kamil Nadolski.
„Gwiezdne wojny” – jedna z najmocniejszych marek na świecie – atakują nas dziś zewsząd. A przecież to tylko cykl filmów, którego siódma część „Przebudzenie mocy” wchodzi właśnie do kin. No właśnie, czy na pewno chodzi tu tylko o film? Przeczytasz w tekście Kamila Śmiałkowskiego.
"Przeciętny Rosjanin nie rozumie historycznych pretensji Polaków. Mało kto wie, że w 1939 r. ZSRR razem z Hitlerem zaatakował II RP. Gdybym użył określenia „rosyjski okupant”, dostałoby mi się od rodaków – mówi Iwan Wyrypajew, rosyjski dramaturg i reżyser. Więcej – w nowym „Wprost”.
"Prawie 50 tys. Hiszpanów walczyło w szeregach Wehrmachtu na froncie wschodnim. Niemcy do dziś wypłacają weteranom renty za wierną służbę III Rzeszy" - pisze Jakub Mielnik. Więcej – w nowym „Wprost”.
Nie ma naukowej debaty na temat teorii ocieplenia klimatu. Jej zwolennicy nie chcą słyszeć o żadnych wątpliwościach, a sceptycy wolą milczeć, żeby nie stracić pracy. Więcej – w nowym „Wprost”.
Ministerstwo Zdrowia rozważa zmianę regulacji prawnych dotyczących „pigułki po” ellaOne. Wprowadzenie sprzedaży na receptę praktycznie zamknie dostęp do antykoncepcji awaryjnej – ostrzegają lekarze. Więcej – w nowym „Wprost”.
Te i wiele innych ciekawych artykułów przeczytasz w najnowszym "Wprost". Nowy numer trafi do kiosków w poniedziałek, 14 grudnia 2015 r. E-wydanie tygodnika będzie dostępne w niedzielę o godz. 20:00. "Wprost" można zakupić także w wersji do słuchaniaoraz na AppleStore i GooglePlay.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.