Szydło: Opozycja stanie po stronie obywateli czy różnego rodzaju lobby?
Dodano:
Premier Beata Szydło przed wznowienie obrad Sejmu spotkała się z dziennikarzami w KPRM. Przekonywała, że spór polityczny, który trwa w Polsce z powodu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym to efekt działań opozycji, która "próbuje wywołać awanturę polityczną, wskazując na różnego rodzaju kwestie i sprawy, które mają rzekomo działać na szkodę Polski". - Tak naprawdę na szkodę Polski i Polaków działa awantura, którą próbuje wywołać opozycja parlamentarna - podkreśliła.
Szydło przypomniała, że w Sejmie odbędzie się dziś pierwsze czytanie projektu ustawy o wprowadzeniu tzw. podatku bankowego, co w jej przekonaniu będzie "testem dla opozycji". - Czas wreszcie uspokoić sytuację i znaleźć rozwiązanie, które pozwoli wyjść z tego pata politycznego. Jest projekt ustawy, który może sytuację załagodzić, wyjaśnić i doprowadzić do wprowadzenia konstruktywnego rozwiązania. Ale jest dziś też w Sejmie bardzo ważna ustawa. Ustawa, która skierowana jest do Sejmu po to, by można było poprzez uzyskanie dodatkowych dochodów do budżetu państwa realizować dobre programy. Między innymi program rodzina 500+ na który czekają dziś polskie rodziny. To jest ustawa o podatku bankowym. I to jest właśnie test na wiarygodność opozycji: czy chce pracować, czy chce się tylko awanturować. Po której stronie stoi? Obywateli i polskich spraw, czy różnego rodzaju lobby i korporacji? To jest okazja do tego, by ten spór polityczny wreszcie zażegnać. Ja wierzę głęboko, że polscy parlamentarzyści staną po stronie Polski i Polaków. Bo po to nas wybrali, żebyśmy rozwiązywali problemy, z którymi do nas przyszli, a nie zajmowali się tyko jałowym sporem politycznym - podkreśliła szefowa rządu.
W myśl projektu ustawy przygotowanej przez PiS stawka podatku dla banków będzie wynosić 0,39 proc. w skali roku, dla firm ubezpieczeniowych 0,6 proc. Zakładana data wejścia w życie to luty 2016 roku.
Wprost.p, TVN24.pl
W myśl projektu ustawy przygotowanej przez PiS stawka podatku dla banków będzie wynosić 0,39 proc. w skali roku, dla firm ubezpieczeniowych 0,6 proc. Zakładana data wejścia w życie to luty 2016 roku.
Wprost.p, TVN24.pl