Klonowanie warunkowo dozwolone
"Wszyscy ci, którzy propagują klonowanie embrionów ludzkich w celach reprodukcyjnych, nie są mile widziani w Singapurze" - potwierdził zapisany w ustawie zakaz minister zdrowia Singapuru Baladżi Sadasivan w odrębnej deklaracji złożonej w parlamencie
Osobom, które naruszą postanowienia ustawy, grożą kary do 10 lat więzienia i grzywny w wysokości 100 tys. dolarów singapurskich (59 tys. dolarów USA).
Klonowanie w celach terapeutycznych będzie dozwolone w przypadku embrionów mających nie mniej niż 14 dni. Jeden ze zwolenników ustawy, deputowany Chong Weng Chiew oświadczył, że "daje to nadzieję cierpiącym na choroby układu krążenia, cukrzycę, chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, schorzenia kręgosłupa i inne".
Dotychczas jedynie Wielka Brytania zezwoliła naukowcom na klonowanie embrionów ludzkich w celach terapeutycznych. Również tam klonowanie reprodukcyjne jest zakazane pod groźbą dziesięciu lat więzienia.
Pierwszego klonowania ludzkiego embrionu dokonano w Korei Południowej w lutym. Podobne eksperymenty prowadzone były również w USA.
Papież Jan Paweł II niezmiennie potępia wszelkie formy klonowania ludzkich embrionów.
em, pap