Znowu ten Karolak. Tylko nie ten3gru2013 — W poprzednio wydanej książkowej rozmowie Marii Czubaszek i Artura Andrusa czegoś mi brakowało. I już wiem czego. A w zasadzie, kogo. Wojciecha Karolaka.
Książki, których nie doczytałem26paź2013 — Nie przy każdym tomie jestem w stanie dotrwać do ostatniej strony. Z najróżniejszych powodów.
Na ochłodę8lip2013 — Największa porażka brytyjskiej marynarki w fascynującej i niesamowicie mroźnej wizji.
Niezapomniany milicjant5lip2013 — Jeden z najsłynniejszych i najpopularniejszych seriali telewizyjnych czasów PRL doczekał się wreszcie swojej monografii
Gestapo w piwnicy2lip2013 — Już jedenaście lat temu odszedł człowiek, który jak mało kto rozumiał na czym polega dobra rozrywka. Dbajmy o pamięć o nim.
W imię zasad29cze2013 — Jack Reacher - skrzyżowanie Holmesa i Conana znowu zaprowadza ład na amerykańskiej prowincji.
Być jak Paris Hilton25cze2013 — Jeśli po najnowszym filmie Sofii Coppoli czujecie niedosyt to przeczytajcie „Bling Ring” Nancy Jo Sales. Jeśli w ogóle nie wybieracie się na ten film, nie skreślajcie od razu książki.
Kto tu rządzi?22cze2013 — Jak bardzo nasze życie zależy od naszych decyzji, od zbiegów okoliczności a na ile, wszystko co nam się przytrafia, jest z góry zaplanowane? Nad tym pytaniem przez stulecia łamali sobie głowy filozofowie, teologowie, specjaliści rozmaitych...
Epitafium Pana Teleranka6cze2013 — Kilkadziesiąt lat temu były już w Polsce gwiazdy. Nie zapominajmy o tym.
O agencie co miał tatę prezydenta2cze2013 — Tom Clancy już dawno przestał był autorem, który zaskakuje. Ale i tak go czytam z przyjemnością.
Patriotyczna fantasy30maj2013 — Gdy przyjdzie zło z innego wymiaru, to właśnie Polacy będą w stanie stawić mu czoła.
King nie wytrzymał27maj2013 — Kolejna opowieść ze świata Mrocznej Wieży. Nikomu do niczego nie potrzebna, ale świetnie się czyta.
Na początku był Pong24maj2013 — Automaty, komputery, konsole – fascynująca historia rozrywki, która zdominowała ostatni przełom wieków.
Od wampirów po Roosevelta17maj2013 — Urban Fantasy – miejskie baśnie. Gatunek, który zdobył w ostatnich latach wielką popularność. Oto zupełnie niezły przegląd jego możliwości, wad i zalet.
Politycy, media i zombie14maj2013 — Mija już w popkulturze era opowieści o wybuchach epidemii zombie. Dziś znacznie bardziej interesujące jest to, jak będzie wyglądać życie po wybuchu takiej epidemii. Na przykład jak w takich warunkach wyglądałyby wybory prezydenckie.
Laptop w latach dwudziestych10maj2013 — Czy znając przyszłość w 1927 r. naprawdę dałoby się odwrócić bieg wydarzeń? Piotr Gibowski twierdzi, że tak.
Z Kanału do Sejmu9maj2013 — Tadeusz Ross. Pierwsze skojarzenie po usłyszeniu tego nazwiska zależy od kilku czynników. Chociażby od wieku kojarzącego. Albo od miejsca zamieszkania.
Miłość w czasach recyklingu7maj2013 — To nie sequel "Ediego" a świetna fantastyczna proza. Tak może wyglądać nasza przyszłość, przynajmniej w kwestii realiów, bo sama fabuła to praktycznie znana od wieków bajka.
Prawdziwy nastolatek19lut2013 — Powieść w listach. Mogło by się wydawać, że w dzisiejszych czasach to anachronizm niczym peruki w "Niebezpiecznych związkach". Niekoniecznie.
Alternatywy są złe16lut2013 — Trójka współczesnych polskich nastolatków, którzy coraz bardziej oddalają się od naszego świata. To znaczy przeskakują do kolejnych alternatywnych rzeczywistości, a każda coraz gorsza.
Lis to ma ciężkie życie13lut2013 — Królik – samuraj. Brzmi równie radośnie jak Żółwie Ninja (ba, te postacie nawet się kiedyś spotkały). Nie zmienia to faktu, że to od lat jedna z najlepszych opowieści o honorze i ludzkich charakterach, jaką można przeczytać po polsku.