Oferta edukacyjna Collegium Civitas obejmuje studia I i II stopnia – ponad 100 specjalności na czterech kierunkach (w języku polskim i angielskim), studia dwujęzyczne polsko-angielskie, a także studia podyplomowe, kursy i szkolenia. Co roku w ofercie edukacyjnej pojawiają się nowe specjalności, stworzone w oparciu o potrzeby współczesnego rynku pracy, bieżące i przyszłe wyzwania społeczno-gospodarcze oraz nowe trendy technologiczne i rozwojowe.
Nowe specjalizacje na studiach I stopnia
Dla osób, które interesują się dziennikarstwem i mediami Uczelnia przygotowała 2 nowe specjalności. „Dziennikarstwo śledcze i fact-checking” to studia, które umożliwiają zgłębienie tajników współczesnego dziennikarstwa oraz zdobycie umiejętności odkrywania nieznanych informacji, ważnych dla opinii publicznej, ich weryfikowania i prowadzenia zaawansowanych śledztw dziennikarskich. Pod okiem ekspertów studentki i studenci nauczą się, jak rozpoznawać dezinformację i jak skutecznie walczyć ze zjawiskiem, które stało się jedną z plag XXI wieku.
Na specjalności „Zarządzanie w firmach mediowych”, współtworzonej ze specjalistami na co dzień zajmującymi się audytem i badaniami mediów, studentki i studenci poznają nowoczesne media, najnowsze trendy rynkowe, a także istniejące i rozwijające się modele biznesowe. Nauczą się także, jak tworzyć i zarządzać projektami w firmach mediowych, wykorzystywać dane mediowe między innymi w takich modelach jak OTT, FAST Channel, DAI czy podcasty.
Nowość pojawia się także na kierunku Socjologia. Od roku akademickiego 2023/2024 studentki i studenci będą mieli szansę dokładnie poznać tajniki AI na specjalności „Sztuczna inteligencja i transhumanizm”. Dowiedzą się, czym są technologie perswazji w interakcji człowiek – komputer oraz jakie role pełnią i czym są istoty nieludzkie w środowisku społecznym.
Oferta studiów magisterskich
W propozycji dla osób, które chcą kontynuować naukę na studiach uzupełniających magisterskich, znalazły się sprawdzone i docenione już przez absolwentki i absolwentów Collegium Civitas specjalności, takie jak „Biznes i współpraca z Azją”, „Nowe media”, „Socjologia środowiska i zrównoważony rozwój” czy „Marketing 5.0 w erze komunikacji cyfrowej”.
Młode osoby, które ukończyły już studia licencjackie, od roku akademickiego 2023/2024, będą mogły studiować także na specjalności „Zarządzanie sztuczną inteligencją”. To innowacyjny program studiów, stworzony przez praktyków i wysokiej klasy specjalistów z Polski i ze świata. Studentki i studenci nauczą się jak być nowoczesnym menadżerem, zdolnym do działania we współczesnym środowisku pracy, w którym pracownicy wspierani są przez sztuczną inteligencję. Dowiedzą się jak zarządzać AI w firmie, wdrażać innowacje biznesowe oparte na sztucznej inteligencji, kierować zespołami złożonymi z ludzi i sztucznej inteligencji.
Studia dla osób z Ukrainy
Na kierunku Zarządzanie uruchomione zostały już drugi rok z rzędu Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim, podobnie na kierunku Stosunki międzynarodowe.
„Proponowane w Collegium Civitas studia z rocznym programem pomostowym wpisują się w wizję kształcenia zgodnego z najwyższymi standardami jakości, a zarazem realizowanego w środowisku międzynarodowym i otwartym na osoby przybywające do nas z całego świata. Rozszerzamy naszą ofertę, by udostępnić ją także osobom niewładającym obecnie ani językiem polskim, ani angielskim. Studia z rocznym programem pomostowym poprzedzone będą kursem języka polskiego, w ramach którego Uczestniczki i Uczestnicy będą doskonalić i utrwalać znajomość języka, co w przyszłości pozwoli im na swobodne kontynuowanie nauki na studiach prowadzonych w całości w języku polskim”. – podsumowuje Prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas, dr dr Roland Zarzycki.
Nagrody i wyróżnienia
Collegium Civitas od ponad 20 lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingów oceniających uczelnie wyższe w Polsce.
Czwarty rok z rzędu kierunek Socjologia z Collegium Civitas znalazł się na szczycie podium w rankingu Perspektywy (2023) wśród uczelni niepublicznych w Polsce. 3 miejsce utrzymały także Stosunki międzynarodowe. „To nasze dwa czołowe programy, wysoko ocenione również w ostatnim roku przez Polską Komisję Akredytacyjną – podkreśla prof. Stanisław Mocek, Rektor Collegium Civitas, dodając, że Collegium Civitas uzyskało również wysoką – 4. lokatę w kategorii „Absolwent na rynku pracy” oraz 5. pozycję w kategorii „Umiędzynarodowienie” wśród uczelni niepublicznych w Polsce”.
W najnowszym rankingu ELA (Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych) Collegium Civitas zajęło 1. miejsce w kategorii Zarobki absolwentów kierunku Socjologia (studia II stopnia) oraz 2. miejsce w tej samej kategorii dla kierunku Stosunki międzynarodowe wśród wszystkich uczelni w Polsce. To kolejne potwierdzenie doskonałego poziomu nauczania i wszechstronnego przygotowania studentów do pracy w globalnym środowisku.
Międzynarodowe środowisko, bezcenna praktyka i realizacja pasji
W Collegium Civitas panuje międzynarodowa atmosfera – na korytarzach Pałacu Kultury i Nauki można spotkać młodzież z ponad 70 krajów świata.
Porozumienia z West Virginia University w Stanach Zjednoczonych oraz z Suleyman Demirel University w Kazachstanie umożliwiają dodatkowo uzyskanie podwójnego dyplomu magisterskiego. Lektoraty w specjalistycznych pracowniach ProfiLingua przygotowują studentów do udziału w międzynarodowym programie Erasmus+, projektach edukacyjnych realizowanych w Belgii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Szwecji i we Włoszech oraz otworzą możliwości podjęcia pracy w każdym zakątku świata.
Programy zajęć na wszystkich specjalnościach tworzone są tak, aby Absolwentki i Absolwenci Collegium Civitas nie mieli problemu ze znalezieniem pracy nawet już w trakcie studiów. W zdobyciu doświadczenia zawodowego pomaga Akademickie Biuro Karier. Studentki i Studenci mogą skorzystać ze wsparcia doradcy zawodowego, uczą się jak przygotować dokumenty aplikacyjne oraz jak zaprezentować się podczas rozmowy o pracę.
Na Uczelni realizowane są zajęcia wspierające rozwój osobisty i zawodowy. Studentki i Studenci mają możliwość uczestnictwa w grach strategicznych, kursach, warsztatach i szkoleniach wzmacniających m.in. kompetencje miękkie. Młode osoby mogą także rozwijać swoje pasje w kołach naukowych (Koło Naukowe RISK, Collegium Procuratio, Koło Marketingu Rozgłos, Europejska Ukraina, Koło Socjologii). Dużą popularnością cieszą się także inne organizacje studenckie, takie jak Radio Pałacc, Buddy Program czy Akademicki Związek Sportowy.
Dobre opinie studentów
Według najnowszych badań Centrum Analiz Strategicznych 90% Studentek i Studentów jest zadowolonych ze studiowania w Collegium Civitas i poleca Uczelnię swoim znajomym. Osoby studiujące doceniły zarówno wysoką jakość kształcenia, profesjonalną pracę administracji, jak i przyjazną atmosferę towarzyszącą nauce.
Warto również podkreślić, że ankietowani – 91% – mają przekonanie, iż ich głos jest ważny dla Władz Uczelni. 96% Studentek i Studentów wysoko oceniło również wsparcie w zakresie aktywizacji na rynku pracy, udzielane przez Akademickie Biuro Karier Collegium Civitas.
W wyborze Collegium Civitas jako uczelni, w której młode osoby decydują się kontynuować naukę, nie bez znaczenia pozostaje także lokalizacja. Mimo, że Uczelnia nie ma własnego kampusu, to siedziba na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki stała się znakiem rozpoznawczym Uczelni, a dojazd na zajęcia jest dogodny i szybki.
Informacje o wszystkich specjalnościach oferowanych przez Collegium Civitas w tegorocznej rekrutacji znajdują się w zakładce Wybierz studia.
Do 12 września 2023 kandydaci na studia I lub II stopnia mogą skorzystać ze specjalnej zniżki Last Minute w wysokości 15% (od wartości czesnego w pierwszym semestrze studiów).
Zapraszamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji Collegium Civitas, zostały ostatnie wolne miejsca na wybranych kierunkach!
email: [email protected] tel. 22 656 71 89 / 22 620 28 78