Pierwsza edycja rozpocznie się pierwszego marca i potrwa trzy miesiące. Weźmie w niej udział 10 wyselekcjonowanych przez poszczególne uczelnie studentów. Za swoją pracę, 15 godzin tygodniowo, otrzymają wynagrodzenie w wysokości 300 złotych miesięcznie. - Nasza spółka prowadzi pięć inwestycji. Jedną z nich jest budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, pozostałe cztery to przedsięwzięcia drogowe. Na pewno będzie pole do popisu przede wszystkim dla inżynierów czy architektów, ale nie zabraknie miejsca również dla prawników czy ekonomistów - mówił prezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012 Andrzej Nowakowski.
Jak dodał, do piłkarskich mistrzostw Europy odbędą się trzy edycje staży. Nie wykluczył, że w kolejnych być może weźmie udział większa liczba studentów. - Zdecydowaliśmy się może na skromną ilość - 10 osób, ale chcemy przede wszystkim zapewnić czas pracy. Po pierwszej edycji podsumujemy staże. Jeśli okaże się, że jest większe zapotrzebowanie, zaprosimy na kolejne więcej studentów - dodał Nowakowski.
Rektor Politechniki Poznańskiej profesor Adam Hamrol przyznał, że dla studentów jego uczelni będzie to "kapitalny poligon doświadczalny". - Ten program staży wpisuje się w charakter naszej uczelni. Kształcimy architektów, inżynierów budownictwa czy transportu i dobrze, że jest to powiązane z możliwością uczestniczenia w zajęciach praktycznych - powiedział.
zew, PAP