Wymieniono wszystkie z 224 okien piramidy oraz poprawiono niszczejącą od wilgoci konstrukcję. Zainwestowano również w system zdalnego uchylania nowych aluminiowych okien, który ma pomóc zarówno w wietrzeniu Auli, jak i w oddymianiu jej w razie pożaru. Wewnątrz piramidy zamontowano nowe oświetlenie, które iluminuje kopułę po zmroku.
Aula Spadochronowa to wybudowane ponad 60 lat temu dzieło Jana Koszczyc-Witkiewicza, który w latach 20. zaprojektował to największe i najbardziej efektowne wnętrze SGH. Ogromny hol wejściowy, nad którym góruje schodkowa piramida z żelbetu i szkła jest nowoczesną wersją pierwotnego projektu. W najwyższym punkcie piramida osiąga 40 m. wysokości mierząc od poziomu posadzki. O konieczności remontu zadecydowała seria nieszczęśliwych wypadków, spowodowanych między innymi spadającymi na głowy studentów kawałkami tynku.
Studenci, którzy w trakcie czteromiesięcznego remontu założyli grupę na Facebook’u "Tęsknimy za spadochronem" z pewnością cieszą się z odzyskania jednego ze swoich ulubionych miejsc na uczelni.
„Gazeta Wyborcza", kz