Ideą przedsięwzięcia będzie pokazywanie wydarzeń organizowanych przez uczelnię, odkryć, wynalazków i osiągnięć naukowych instytutów badawczych oraz poszczególnych naukowców, w planach znalazło się także nagrywanie wykładów. - Oferta telewizyjna będzie wszechstronna, dlatego pojawi się w niej także element dydaktyki - zadeklarował Aksamit. Telewizja uniwersytecka będzie miała ogólnodostępną stronę internetową. Nieliczne nagrania, prawdopodobnie m.in. wykłady oraz inne materiały edukacyjne mają być dodatkowym bonusem dla studentów.
Rozpoczął się nabór współpracowników do telewizji, która zostanien uruchomiona na początku nowego roku akademickiego 2011/2012. Koordynator powstającej telewizji stwierdził, że zainteresowanie jest ogromne i niemal każdego dnia odbiera po kilkanaście telefonów. - Istotną sprawą jest stworzenie zespołu dziennikarzy, których chcemy znaleźć wśród studentów m.in. politologii o specjalności dziennikarstwo i komunikacja społeczna, choć oferta skierowana jest do wszystkich - oświadczył Radosław Aksamit. Każdy z młodych adeptów dziennikarstwa zostanie wyposażony w kamerę, mikrofon, sprzęt do transmisji na żywo. Organizatorzy tego przedsięwzięcia liczą, że nowa metoda komunikacji ze środowiskiem uniwersyteckim oraz z mieszkańcami aglomeracji oraz absolwentami pozwoli wypromować uczelnię na zewnątrz.
Własną telewizję internetową uruchomił m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pomysłodawcy ze Śląska nie ukrywają, że wzorem będą dla nich pomysły amerykańskie, gdzie ta forma komunikacji jest bardzo popularna od wielu lat.
zew, PAP