Kilka dziwnych faktów, o których powinieneś wiedzieć
-
Masz wyjątkowy kod w języku
W artykule opublikowanym w 2013 r., dwóch naukowców zaproponowało używanie języka jako metody identyfikacji. Coś na wzór skanera tęczówki oka.
Źródło: Fotolia / Voyagerix -
Pszczoły wytwarzają pole elektryczne
Pszczoły wyczuwają pole elektryczne kwiatu i wykorzystują je do wykrywania pyłków. Tak, kwiaty mają wokół siebie pola elektryczne. A pszczoły, które stają się dodatnio naładowane, gdy poruszają skrzydłami, wykorzystują pola elektryczne jako wskazówki do zbierania nektaru.
Źródło: Fotolia / Jag_cz -
-
Gwiazdozbiór Orła
W Gwiazdozbiorze Orła znajduje się chmura gazu, która zawiera wystarczającą ilość alkoholu, aby wyprodukować 400 trylionów kufli piwa.
Źródło: Wikipedia / By Till Credner - Own work: AlltheSky.com, CC BY-SA 3.0 -
Mózg Einsteina pocięto na 240 kawałków
Po siedmiu godzinach od zgonu mózg Einsteina został wyjęty, zważony, zmierzony i zakonserwowany przez Thomasa Stoltza Harveya, patologa pracującego w Princeton Hospital. Harvey bez pozwolenia prowadził badania nad mózgiem słynnego naukowca. Sfotografował kawałki mózgu, po czym pociął je na około 240 bloków.
Źródło: Wikipedia / Domena publiczna -
Istnieje bakteria, która żyje w lakierze do włosów
Bakterię odkryto w 2009 r. Nazwano ją Microbacterium hatanonis.
Źródło: Fotolia / Robert Przybysz -
-
Ostatni mamut włochaty zmarł po wybudowaniu większości głównych piramid
Większość mamutów włochatych wymarła 10 tys. lat temu, ale niewielka populacja przetrwała na Wyspie Wrangla na Oceanie Arktycznym aż do około 1700 p.n.e . W tym momencie piramidy w Gizie istniały już od kilkuset lat - budowano je od 2550 do 2490 p.n.e.
Źródło: Fotolia / auntspray -
Istnieje pięć gatunków latającego węża
To bardziej kontrolowane opadanie niż prawdziwe latanie. Węże tak naprawdę nie potrafią wzbić się w powietrze. Mogą jednak zręcznie przemieszczać się między drzewami.
Źródło: Fotolia / alan1951 -
W 1991 r. nad Ziemią krążyło 60 tys. meduz
NASA wysłała w kosmos meduzy na początku lat 90-tych. Znalazły się na promie kosmicznym Columbia. Naukowcy chcieli sprawdzić, jak meduzy będą zachowywać się w przestrzeni kosmicznej. Były trzymane w butelkach i workach wypełnionych sztuczną wodą morską. Jak podaje BuzzFeed, pod koniec misji meduzy rozmnożyły się, a na orbicie pojawiło się ich 60 tys.
Źródło: Fotolia / michalsen -
-
W marcu 1989 r. zorza polarna była widoczna na południe od Florydy podczas silnej burzy słonecznej
Źródło: University of Alaska / nasa.gov -