Instytuty wchodzące w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz
Sieć Badawcza Łukasiewicz składa się z 22 polskich instytutów naukowych. To jedna z największych sieci badawczych w Europie.
-
Łukasiewicz – PIMOT
Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie technologii motoryzacyjnych. Działalność Instytutu koncentruje się wokół takich obszarów jak: bezpieczeństwo ruchu drogowego, doskonalenie konstrukcji pojazdów, systemy bezpieczeństwa oraz układy autonomii i automatyzacji pojazdów, technologie motoryzacyjne na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, alternatywne źródła zasilania pojazdów oraz paliwa, biopaliwa i odnawialne źródła energii.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -
Łukasiewicz – PORT
Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii istnieje od 2018 r., a od 2019 r. jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz. Aktywność naukowobadawcza ośrodka opiera się na trzech Centrach Badawczych: Inżynierii Materiałowej, Nauk o Życiu i Biotechnologii oraz Diagnostyki Populacyjnej. W sposób kompleksowy realizują one zarówno prace naukowo-badawcze, jak i badania aplikacyjne, rozwijając nowe technologie na potrzeby przemysłu.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -
-
Łukasiewicz – ITR
Łukasiewicz – instytut Tele- i Radiotechniczny prowadzi kompleksowe i interdyscyplinarne badania naukowe oraz prace rozwojowe nad wysoko rozwiniętymi technologiami i innowacjami, szczególnie w zakresie systemów teleinformatycznych, elektroniki, montażu elektronicznego oraz rozwiązań dla Przemysłu 4.0, w szczególności z zakresu ultradźwięków i elektrotermii.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -
Łukasiewicz – IMPIB
Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w zakresie inżynierii materiałowej, w tym modyfikacji właściwości tworzyw polimerowych, technologii wytwarzania, przetwarzania, recyklingu i stosowania materiałów polimerowych, elastomerów, gumy, farb i lakierów, a także w zakresie budowy urządzeń i linii technologicznych do przetwórstwa tworzyw polimerowych.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -
Łukasiewicz – PIT
Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny to multidyscyplinarna jednostka naukowo-badawcza o międzynarodowej skali działania. Powstał w wyniku integracji jednostek o ugruntowanej pozycji rynkowej, bogatym dorobku naukowym i wieloletnim doświadczeniu w kreowaniu innowacji, nowoczesnych technologii i specjalistycznych usług badawczych. Prowadzi prace B+R w ramach 6 Centrów Badawczych w obszarach: technologii drewna, obróbki plastycznej, pojazdów szynowych, technologii rolniczej i spożywczej, logistyki oraz technologii informacyjnych.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -
-
Łukasiewicz – ICIMB
Wieloletnie doświadczenie ośrodka Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w zakresie B+R oraz wdrożeń przemysłowych pozwoliło stworzyć wyselekcjonowaną ofertę dla biznesu. Instytut realizuje badania z obszarów związanych ze szkłem, ceramiką, materiałami budowlanymi i ogniotrwałymi oraz ochroną środowiska. Wypracowany przez Instytut transfer technologii i komercjalizacja wyników badań pozwalają na realizację założeń zrównoważonej gospodarki oraz zwiększenie roli nauki w rozwoju przedsiębiorstw, a także wzrost ich konkurencyjności. Instytut współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi, począwszy od małych firm rodzinnych do krajowych championów, takich jak Grupa Azoty, KGHM, Tauron, PGE czy PGNiG.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -
Łukasiewicz – IMIF
W ośrodku Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki opracowywane są technologie wytwarzania nowych materiałów i przyrządów, badane są ich właściwości oraz możliwości wykorzystania w energetyce, elektronice, fotonice, medycynie, przemyśle lotniczym, obronnym, kosmicznym, branży motoryzacyjnej oraz innych sektorach gospodarki.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -
Łukasiewicz – INS
Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych prowadzi prace naukowobadawcze, rozwojowe i wdrożeniowe oraz komercjalizuje produkty i technologie w obszarze inżynierii, technologii chemicznej, biogospodarki i gospodarki cyrkularnej. Oferuje m.in. rozwiązania modernizacyjne poszczególnych etapów procesu wytwarzania gazu syntezowego, wodoru, amoniaku, kwasu azotowego, produkcji katalizatorów i sorbentów oraz ekstrakcji nadkrytycznej substancji bioaktywnych z materiałów pochodzenia naturalnego. Jest zapleczem naukowym polskiego przemysłu nawozowego.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz -