-
Jak wyglądało zaćmienie Księżyca na Sumatrze? Spektakularne zjawisko na zdjęciach z całego świata
Dzięki mediom społecznościowym możemy zobaczyć, jak wyglądało zaćmienie Księżyca w różnych miastach świata. Zebraliśmy dla was te najbardziej spektakularne zdjęcia, którymi podzieli się użytkownicy Instagrama.
ŚwiatNaukaŻycieGaleria -
Zaćmienie Księżyca inspiracją dla internautów. Stworzyli już pierwsze MEMY
W piątek byliśmy świadkami najdłuższego zaćmienia Księżyca w XXI wieku. Spektakularne zjawisko obserwować mogliśmy przez niemal dwie godziny. Wydarzenie było natchnieniem także dla twórców memów. Wybraliśmy dla was te najlepsze.
KrajŻycieŚwiatGaleria -
Ludzie boją się „czerwonego Księżyca”. Niektórzy przepowiadają koniec świata
Czerwony Księżyc może oznaczać koniec świata? Niektórzy są przekonani, że zjawiska astronomiczne pokazują naszą przyszłość. Dlatego przy okazji zaćmienia Księżyca, które 27 lipca każdy będzie miał okazję zaobserwować, nie brakuje teorii...
ŻycieLightŚwiatKraj -
Za nami najdłuższe zaćmienie Księżyca w XXI wieku! Zobacz nagranie
27 lipca byliśmy świadkami najdłuższego zaćmienia Księżyca w XXI wieku. Ponadto zaobserwowaliśmy tzw. opozycję Marsa, który znajdzie się dokładnie naprzeciwko Ziemi. Transmisja NA ŻYWO w internecie była dostępna na łamach Wprost.pl.
KrajNaukaWideoGaleria -
Wielka opozycja Marsa. Co to oznacza? Jak oglądać zjawisko?
W piątek 27 lipca dojdzie do zjawiska zwanego opozycją Marsa. Czerwona Planeta znajdzie się dokładnie po przeciwległej stronie Ziemi, co Słońce. Jak oglądać zjawisko?
KrajNaukaŻycie -
Naukowcy: Odkryliśmy jezioro pod powierzchnią Marsa. Może tam istnieć życie
Naukowcy przekazali w środę 25 lipca, że w wyniku użycia specjalnego przyrządu radarowego zauważyli pod lodem w rejonie południowego bieguna Marsa coś, co przypomina zasolone jezioro. Poinformowali, że niewykluczone jest też, że jest to...
ŚwiatNaukaŻycie -
Tego nie można przegapić! Już w piątek dwa niezwykłe zjawiska astronomiczne nad Polską
Dwa niezwykłe zjawiska astronomiczne - najdłuższe w tym stuleciu całkowite zaćmienie Księżyca i opozycję Marsa - będzie można zobaczyć jednego dnia, 27 lipca – powiedział PAP popularyzator astronomii Karol Wójcicki.
NaukaKrajŚwiat -
Okazja jedna na 100 lat. Całkowite zaćmienie Księżyca już w przyszłym tygodniu!
Już w piątek 27 lipca będziemy świadkami najważniejszego wydarzenia astronomicznego w tym roku. Mowa o najdłuższym zaćmieniu Księżyca w XXI wieku.
KrajNauka -
Nadchodzi pełnia Truskawkowego Księżyca. Kiedy ją obserwować?
Pełnia Truskawkowego Księżyca już w czwartek o godzinie 6:54.
KrajNauka -
Zbliża się najdłuższe zaćmienie księżyca od 100 lat. Będzie można je obserwować również z Polski
Wielbiciele efektownych zjawisk na niebie mogą zacierać ręce. Już 27 lipca będziemy świadkami najdłuższego zaćmienia Księżyca w XXI wieku.
KrajNauka -
Przełomowe badania. NASA: Na Marsie odkryto materię organiczną
Łazik Curiosity wykopał na Marsie związki węgla, które mogły stanowić pożywienie dla form życia znajdujących się na Czerwonej Planecie 3 miliardy lat temu – poinformowała NASA.
ŚwiatNaukaGaleria -
Przybysz spoza Układu Słonecznego wzbudził sensację. Zbadali go astronomowie z UJ
Planetoida `Oumuamua nie wiruje ruchem prostym, a raczej „koziołkuje” w przestrzeni kosmicznej – wynika z obserwacji przeprowadzonych pod kierunkiem astronomów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rezultaty badań ukazały się w najnowszym...
KrajNaukaŚwiat -
Startuje misja NASA z udziałem Polaków. Wyślą Kreta na Marsa
Na sobotę 5 maja ok. godziny 13:00 czasu polskiego zaplanowano start misji NASA InSight, poświęconej badaniom głębokiego wnętrza Marsa. Na Czerwoną Planetę trafi m.in. instrument Kret HP3, którego najważniejsze elementy wykonali Polacy....
NaukaKraj -
Ogromna asteroida zmierza w stronę Ziemi. Jej uderzenie wywoła największą katastrofę w historii planety
Jak podaje NASA, w stronę Ziemi zmierza olbrzymia kosmiczna skała nazwana „Bennu”. Może ona uderzyć w naszą planetę w odległej przyszłości, ale naukowcy już opracowują plan wyeliminowania asteroidy.
ŚwiatNauka -
Wyjątkowa okazja, by zobaczyć największy w Polsce meteoryt. „Kruszynka” waży niemal 300 kg
Do 23 marca w poznańskiej Pracowni Muzeum Ziemi UAM można oglądać, znaleziony w ubiegłym roku, meteoryt o wadze 271 kg. To największy taki okaz w Polsce i tej części Europy.
NaukaKraj -
Asteroida wielkości autobusu przeleci obok Ziemi. Będzie można ją zobaczyć
Asteroida wielkości autobusu ma przelecieć obok Ziemi z prędkością 11600 km/h. Obiekt może zbliżyć się do naszej planety na odległość 105 tys. km. Niezwykłe zjawisko będzie mógł zobaczyć każdy, dzięki transmisji w sieci.
NaukaŚwiat -
Internauci dzielą się zdjęciami superksiężyca. Zobaczcie niesamowite zjawisko
W środę na niebie oglądać mogliśmy niezwykłe zaćmienie Księżyca. Ostatni raz na półkuli zachodniej takie zjawisko miało miejsce ponad 150 lat temu, przez co anglojęzyczne media nazwały je tym razem „Super Blue Blood Moon”.
ŚwiatNaukaŻycieGaleria -
Niezwykłe zjawisko na niebie. Oglądaj z nami zaćmienie księżyca!
W środę 31 stycznia od godziny 11:30 nastąpi zaćmienie Księżyca, które - ze względu na zbieg kilku okoliczności - anglojęzyczne media nazwały „Super Blue Blood Moon”. Ostatni raz na półkuli zachodniej takie zjawisko miało miejsce ponad...
ŚwiatNaukaWideo -
„Super Blue Blood Moon”. W środę na niebie dojdzie do niesamowitego zjawiska
W środę 31 stycznia nastąpi zaćmienie Księżyca, które - ze względu na zbieg kilku okoliczności - anglojęzyczne media nazwały „Super Blue Blood Moon”. Ostatni raz na półkuli zachodniej takie zaćmienie miało miejsce ponad 150 lat temu. W...
ŚwiatNaukaPogodaŻycieGaleria -
Na niebie dojdzie do niesamowitego zjawiska. Każdy będzie mógł to zobaczyć
31 stycznia będzie można zobaczyć na niebie niecodzienne zjawisko astronomiczne. To „Super Blue Blood Moon”, czyli „Niebiesko-Krwawy Super Księżyc”.
NaukaŚwiatGaleria -
Znaleziono życie na Marsie? Czym są tajemnicze skały z Czerwonej Planety?
Wysłany na Marsa łazik Curiosity dokonał niezwykłego odkrycia. Na wykonanych przez niego fotografiach znajdują się tajemnicze obiekty przypominające skamieliny, które na Ziemi stanowią ślady życia z czasów prehistorycznych.
ŚwiatNaukaGaleria