Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy zostało powołane w 2014 r. i jest na etapie wyboru jak najlepszego modelu służby, od której mogło by nabyć wiedzę i korzystać z doświadczenia. Dlatego Ernest Bejda podkreślił, że „polskie służby czują się wyróżnione, że to właśnie m.in. na bazie dotychczasowych doświadczeń CBA będzie budowana ukraińska służba antykorupcyjna”.
Dyrektor Sytnyk przyznał również, że jego służba badała doświadczenia w Polsce, Rumunii, Austrii i w innych krajach w celu wyboru najlepszego modelu do zwalczania korupcji, który może być zastosowany na Ukrainie. Wybrano model stosowany od 10 lat z powodzeniem w Polsce, dlatego pierwsze porozumienia o współpracy z inną zagraniczną służbą podpisane zostało podpisane właśnie z CBA.
Celem wizyty przedstawicieli NABU w Warszawie oprócz podpisania memorandum była wymiana doświadczeń w zakresie zwalczania i zapobiegania korupcji. Podczas spotkań rozmawiano na temat wzajemnej współpracy przy realizacji działań dochodzeniowych, operacyjnych, kontrolnych oraz analitycznych w zakresie rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania korupcji w oparciu o istniejące kanały współpracy międzynarodowej, szkoleń funkcjonariuszy, programów edukacyjnych czy wymiany ekspertów.