– Adrian i Tomasz Zielińscy już złożyli wnioski o zwolnienie ze służby wojskowej. To były nasze, wspólne decyzje. Adrian i Tomasz Zielińscy przestaną być żołnierzami. Trwa procedura zwalniania ze służby zawodowej. Do końca września trwa okres wypowiedzenia – mówi ppłk Dariusz Bednarek, dowódca bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i wiceprezes CWZS Zawisza. – Zawiedliśmy się na nich. Sytuacja, która wynikła podczas igrzysk olimpijskich była tak drastyczna, że procedura zwolnienia ze służby została już wdrożona – dodał.
Jak tłumaczy ppłk Bednarek, po aferze dopingowej w Rio de Janeiro armia kończy „współpracę wojska z ciężarami”. – Dyscyplina okazała się tak skażona, że można sobie dalej na to pozwolić. Złożyłem już wniosek do przełożonych o likwidację sekcji podnoszenia ciężarów w strukturach wojska – podkreślił.
Niedozwolone środki dopingowe
Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu, stosował niedozwolone środki dopingowe - poinformowała dziś Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie. W organizmie Zielińskiego wykryto - tak samo jak u jego brata - nandrolon. Polski sztangista na pewno nie wystąpi w igrzyskach w Rio de Janeiro, grozi mu czteroletnia dyskwalifikacja.
Kilka dni wcześniej na dopingu wpadł Tomasz Zieliński, brat Adriana. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie poinformowała, że „na podstawie otrzymanych w dniu 9 sierpnia 2016 r. wyników próbki pobranej od zawodnika Tomasza Zielińskiego stwierdzono naruszenie przez niego przepisów antydopingowych”. W oficjalnym komunikacie Komisji stwierdzono, że „w próbce pobranej dnia 1 lipca znajdowało się wysokie stężenie substancji o nazwie nandrolon".
Czytaj też:
Bracia Zielińscy zawieszeni przez klub. "Potępiamy stosowanie środków dopingujących"