W jednym z urzędów uwagę pracownicy zwrócił haczyk zamontowany w toalecie. Jak się później okazało, haczyk za jakiś czas z toalety zniknął. Swoim spostrzeżeniem podzieliła się z policjantami. Funkcjonariusze, po analizie przekazanej informacji, szybko doszli do wniosku, że może to być zakamuflowana kamera.
Funkcjonariusze przejrzeli monitoring w urzędzie i wytypowali mężczyznę, którego zachowanie było odmienne niż pozostałych petentów. Po ustaleniu danych personalnych policjanci zatrzymali mężczyznę i przeszukali jego domu, gdzie zabezpieczono komputer, nośniki danych oraz dwie mikrokamery. Kolejne działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna montował już od jakiegoś czasu, na pewien okres, kamery w toaletach różnych urzędów m.in.w ośrodku zdrowia, domach prywatnych (także w swoim) oraz innych miejscach. Te zakamuflowane kamery miały własne zasilanie, pamięć wewnętrzną oraz czujnik ruchu. Kamery nagrywały osoby w trakcie czynności intymnych m.in. w toaletach jak również, na co wskazują wstępne ustalenia, w sklepach odzieżowych. Mężczyzna działania te prowadził dla swoich potrzeb. Policjanci ustalają obecnie, czy tych filmów nie publikował np. w Internecie.
Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat, ale jego ściganie uzależnione jest od złożenia stosownych wniosków przez osoby utrwalone na filmach. Policjanci ustalają teraz osoby, które znajdowały się na nagraniach aby odebrać od nich ewentualne oświadczenia co do złożenia wniosków o ściganie sprawcy.