Na liście sporządzonej przez prokuraturę znajduje się wiele prestiżowych lokalizacji m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie czy na Placu Zamkowym. W sumie spis uwzględnia blisko 200 warszawskich nieruchomości. Podstawy prywatyzacji wielu z nich budzą kontrowersje. Przykładowo akt notarialny dotyczący kamienicy przy ulicy Narbutta 60 na Mokotowie został podpisany przez nieistniejącego notariusza.
Z kolei prestiżowa działka przy ulicy Twardej, gdzie znajduje się obecnie gimnazjum, zostało oddane mimo tego, że spadkobiercy nie zostali przesłuchani, a wszystkie osoby, które mają prawo do działki nie zostali zidentyfikowani. „Fakt” podkreśla, że w wielu przypadkach wątpliwości budziło zachowanie prokuratorów, którzy nie sprawdzali dokładnie wszystkich akt sprawy lub odmawiali wszczęcia śledztwa. Wątpliwości budzi również brak reakcji na nieprawidłowości ze strony prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Pełną listę sprywatyzowanych nieruchomości można znaleźć na stronie dziennika „Fakt”:
Zatrzymania w stołecznym ratuszu
W związku z reprywatyzacją w poniedziałek 30 stycznia funkcjonariusze CBA działając na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, zatrzymali 5 osób: znanego warszawskiego adwokata Roberta N., byłego zastępcę Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakuba R., rodziców byłego urzędnika – Wojciecha R. i Alinę D. oraz Marcina L. Zatrzymanym zostaną ogłoszone zarzuty popełnienia szeregu przestępstw związanych z reprywatyzacją nieruchomości. Zostaną oni także przesłuchani w charakterze podejrzanych.