Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 40 proc. respondentów, podczas gdy cztery pozostałe partie, które przekroczyły w badaniu pięcioprocentowy próg wyborczy, mogą liczyć na łączne poparcie na poziomie 39 proc. W stosunku do poprzedniej fali badania, przeprowadzonej w dniach 7-15 stycznia, poparcie dla PiS wzrosło o 3 punkty procentowe.
Formacją z drugim co do wielkości poparciem społecznym jest Platforma Obywatelska, na którą głosować chce 17 proc. ankietowanych (wzrost o 1 punkt procentowy – red.). Trzecia jest Nowoczesna z 9 proc. poparcia (bez zmian – red.). Tuż za plecami partii kierowanej przez Ryszarda Petru uplasował się Kukiz'15 z głosami 8 proc. respondentów (bez zmian – red.). Ostatnią siłą polityczną, która może mieć reprezentację parlamentarną jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z 5 proc. poparcia (spadek o 1 punkt procentowy – red.). W styczniowej fali badania pięcioprocentowy próg wyborczy osiągnęło Polskie Stronnictwo Ludowe, które nie zdołało powtórzyć tego wyczynu w lutym.
Badanie zostało przeprowadzone przez Centrum Badania Opinii Społecznej w dniach 2-9 lutego 2017 roku. Wyniki dotyczą jedynie osób, które zadeklarowały chęć udziału w wyborach.