„Zawarcie umowy nastąpiło zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, po wcześniejszym uchyleniu przez Krajową Izbę Odwoławczą zakazu zawarcia umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku (art. 183 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych). Oznacza to, że umowa zawarta została zgodnie z prawem i jest ważna” – czytamy w komunikacie na stronie MON.
Podkreślono, że ogłoszony 3 kwietnia wyrok Krajowej Izby Odwoławczej jest nieprawomocny. „Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku, podjęte zostaną decyzje o skorzystaniu z przysługujących zamawiającemu środków ochrony prawnej, tj. złożeniu do sądu okręgowego skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Do tego momentu – szanując ogłoszony wyrok – Ministerstwo Obrony Narodowej nie będzie komentować przedmiotowej sprawy” – dodano.
Czytaj też:
KIO: MON złamał przepisy ws. zakupu samolotów dla VIP-ów
Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że Ministerstwo Obrony Narodowej naruszyło przepisy, gdy zdecydowała się na zakup tzw. średnich samolotów dla VIP-ów – poinformowało radio RMF FM, powołując się na informacje swojego reportera.
Platforma Obywatelska w odniesieniu do tych informacji ma złożyć wniosek do CBA o zbadanie sprawy zakupu samolotów.
twittertwitter