Większość umów zawartych przez urzędników Kancelarii Prezydenta dotyczy tradycyjnych usług, z których korzystali również poprzednicy. Chodzi m.in. o szkolenia językowe dla pracowników, zlecenia analiz prawnych oraz naukowych dotyczących m.in. sytuacji w Chinach czy problemach polskiego systemu zdrowia. W sumie w 2017 roku wydano do tej pory 10 milionów złotych. W 2016 roku wydatki KPRP wyniosły 17 milionów złotych.
Najwięcej (ponad 5 milionów złotych) Kancelaria Prezydenta wydała na produkcję orderów, odznaczeń oraz ich miniatur.. W ubiegłym roku tylko jedno zamówienie na wykonanie futerałów do orderów opiewało na kwotę blisko pół miliona złotych. Koszt wykonania medali wręczanych przez prezydenta małżeństwom z długim stażem to aż 2,1 miliona złotych.
Dużą część wydatków KPRP pochłania ochrona majątku Kancelarii m.in. nadzór nad rezydencją w Klarysewie (776 tysięcy złotych) czy dworku w Ciechocinku (370 tysięcy złotych).
Prezydent ma także zapewniony codzienny monitoring mediów, na który przeznacza miesięcznie 58 tysięcy złotych. Za nekrologi, które pojawiły się w prasie Kancelaria Prezydenta zapłaciła 547 tysięcy złotych. KPRP pokryła także koszty warsztatów medialnych dla jednego z urzędników, inwestowano również w sprzęt fotograficzny i multimedialny.
Kancelaria Prezydenta miała również pewne niestandardowe wydatki. Za ponad 13 tysięcy złotych kupiono ciężarówkę. Z kolei tablica pamiątkowa poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu pochłonęła 27 tysięcy złotych. Wynajem czterech specjalnych kabin do palenia tytoniu to koszt 47 tysięcy złotych w skali roku.
Ważnym elementem zakupów zrobionych przez urzędników Andrzeja Dudy są przedmioty religijne. Kancelaria Prezydenta podpisała umowy m.in. na konserwację i złocenie kielicha mszalnego, na zakup dwóch różańców o wartości 1,8 tys. złotych, a także na wykonanie przez polską artystkę Kamilę Rohn czterech innych różańców. Kancelaria zamawiała też kalendarze liturgiczne, świece, kredy, mirrę, sznury do alb kapłańskich i pateny do rozdawania komunii.