W ceremonii uczestniczyli m.in. przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej na czele z dyrektorem Oddziału, prof. Mirosławem Golonem. W uroczystości wzięła również udział delegacja Muzeum II Wojny Światowej na czele z dyrektorem dr. Karolem Nawrockim. Obecny był takżę abp Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.
Jak przypomina IPN, "IInkę” i „Zagończyka” połączył wspólny los. 3 sierpnia 1946 roku Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał na śmierć Danutę Siedzikównę, a 17 sierpnia – Feliksa Selmanowicza. Oboje zostali zabici 28 sierpnia 1946. Czekając na wykonanie wyroku, z więzienia karno-śledczego przy ul. Kurkowej w Gdańsku Danuta Siedzikówna przekazała krewnym gryps: „Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”.
28 sierpnia 2016 r. odbył się państwowy pogrzeb Danuty Siedzikówny ps. "Inka", sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK oraz ś.p. Feliksa Selmanowicza ps. "Zagończyk", dowódcy 2 kompanii 4 Wileńskiej Brygady AK. Uroczystości pogrzebowe zostały zorganizowane w 70. rocznicę wykonania wyroku śmierci na bohaterach przez komunistycznych oprawców.