Jak przyznaje Karnowski w swoim tekście opublikowanym na wPolityce.pl, obecna TVP - wbrew przedwyborczym zapowiedziom PiS o konieczności zachowania pluralizmu - nie uniknęła stronniczości. Świadczy o tym choćby dobór polityków zapraszanych do programu „Gość Wiadomości”. W sierpniu było to aż 19 przedstawicieli partii rządzącej i zaledwie jeden opozycji. Jako rozwiązanie na ten problem Karnowski proponuje jednak dość nietypową kurację.
„Może więc warto wszystko zacząć od nowa? Ale tak zupełnie. Telewizję publiczną usamodzielnić, oddzielić od polityki tak bardzo jak to możliwe, wyważyć światopoglądowo jej władze, ale jednocześnie wygasić wszystkie koncesje mediów prywatnych i rozdać jej od nowa? Oczywiście w sposób gwarantujący realny pluralizm. Wprowadzając rozwiązania gwarantujące dekoncentrację rynku, np. zasadę, że pierwsza koncesja jest niemal za darmo, ale już druga, trzecia i kolejna kosztują bardzo, bardzo dużo?” – pisze w swoim felietonie.
Na uwagę zasługuje w tym wypadku fakt, że Karnowski sam niedawno otworzył własną telewizję wPolsce.pl. W oczywisty sposób byłby więc żywo zainteresowany podsuwanymi przez siebie zmianami i możliwością otrzymania za darmo ogólnopolskiej koncesji.