Po spotkaniu premier Beata Szydło przekazała, że mogła skonsultować z pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości kierunek zmian, który jej rząd chce wprowadzić w sądownictwie. – Warto by te historie usłyszało jak najwięcej ludzi w Polsce i również ci, którzy dzisiaj tak mocno i zaciekle atakują reformę zaproponowaną przez rząd PiS – zaznaczyła. Szefowa rządu wyraziła nadzieję, że reforma przygotowana przez ministra Zbigniewa Ziobrę zostanie zakończona w taki sposób, że zmiany w sądownictwie będa „dogłębną reformą” i będą „wychodziły naprzeciw oczekiwaniom zwykłych obywateli”.
Premier odniosła się także do kwestii kampanii informacyjnej, która dotyczy reforma sądownictwa. – Po dzisiejszym spotkaniu uważam, że tych informacji do społeczeństwa musi docierać jeszcze więcej – przekonywała.
– Już raz rozpoczęty proces reformy sądownictwa na pewno nie ostanie zamknięty i zrobimy wszystko aby ta wielka zmiana w polskim sądownictwie została zrealizowana, zgodnie też z oczekiwaniami tych, którzy dzisiaj do tego nas przekonywali, dodawali nam dodatkowej energii i motywacji – zaznaczył z kolei Zbigniew Ziobro. – Połączenie urzędu prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości przyniosło swoje owoce, bo po owocach ich poznacie – dodał.