– Zasiliłyśmy szeregi Zjednoczonej Prawicy, żeby nareszcie środowisko republikańskie mogło się zjednoczyć. Republikanie już od dawna wspierali dobrą zmianę – komentowała posłanka. - Nasi członkowie, którzy byli zaangażowani chociażby w Fundację Republikańską, czy stowarzyszenie Republikanie, wspierali dzisiejszy rząd pełniąc różne funkcje, w tym funkcje sekretarzy stanu - komentowała Anna Siarkowska. Posłanka podkreśliła, że ma świadomość tego, że Republikanki nie we wszystkim zgadzają się z PiS, ale są obszary wspólne do działania, jak obronność czy polityka prorodzinna.
Przypomnijmy, że w środę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości dołączyły dwie nowe posłanki: Małgorzata Janowska oraz Anna Maria Siarkowska, które wraz z Magdaleną Błeńską tworzyły koło parlamentarne Republikanie. Wcześniej wszystkie trzy posłanki należały do klubu Kukiz'15.
Czytaj też:
Terlecki: Do klubu parlamentarnego PiS dołączyły dwie nowe posłanki
Zarząd stowarzyszenia Republikanów wydał oświadczenie w sprawie przejścia posłanek do klubu PiS. „Zarząd Stowarzyszenia Republikanie oświadcza, iż przejście obu posłanek, to ich indywidualna decyzja, związana wyłącznie z osobistymi korzyściami wynikającymi z wejścia do klubu PiS. Działanie takie jest niezgodne z zasadami wyznawanymi przez członków stowarzyszenia, a także jego celami statutowymi. Działanie posłanek doprowadziło do likwidacji koła poselskiego Republikanie, a co za tym idzie zorganizowanej reprezentacji republikańskiej w Sejmie. Deklaracja założenia partii Republikańskiej przez Małgorzatę Janowską, Michała Połuboczka, Annę Marię Siarkowską, Marka Wróbla i Radosława Żydoka nie jest działaniem w żaden sposób powiązanym z działalnością stowarzyszenia Republikanie. Zarząd Stowarzyszenia stanowczo odcina się od działań mających na celu podział środowiska republikańskiego w Polsce” – podkreślono.