Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie m.st. Warszawy Cezary Jurkiewicz poinformował, że wiele warszawskich ulic zostanie zdekomunizowanych. W sumie zmiany obejmą około 50 ulic w całej stolicy. Jedna z największych zmian dotyczy znajdującej się w Śródmieściu al. Armii Ludowej, która zamieni się w ulicę Lecha Kaczyńskiego.
Swoje ulice będą mieli także Grażyna Gęsicka, Anna Walentynowicz i Stefan Melak, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Pojawią się również ulice, których patronami będą artyści m.in. Marek Edelman, Przemysław Gintrowski, Wojciech Kilar oraz Jacek Kaczmarski czy Zbigniew Herbert. Także niedawno zmarła Olga Johann, wiceprzewodnicząca rady miasta, będzie miała swoją ulicę. Zastąpi Jana Szałka na Woli. Uhonorowani zostaną też zabici w czasach PRL Grzegorz Przemyk i Stanisław Pyjas (ich imionami zostaną nazwane odpowiednio ulice Bartosika na Pradze-Południe i Bartoszka na Mokotowie).
Stołeczny ratusz poinformował, że dekomunizacja ulic wiąże się z kosztami m.in. wymiany dokumentów czy zmian w rejestrach sądowych, a także wymiany tabliczek z nazwami ulic czy rozkładów jazdy. Jest budżet w mieście na zmianę znaków czy dokumentów obywateli. Z różnych powodów obywatele nie finansują tych zmian sami - mówił nam radny Filip Frąckowiak z PiS, pomysłodawca listy zmian w stolicy.