Krzysztof Chmielewski znalazł się w Meksyku w ramach rocznej wyprawy rowerem z Kanady do Ameryki Południowej, chciał dotrzeć do Patagonii. Swoją podróż relacjonował w mediach społecznościowych. „Udowadniał, że można i warto żyć marzeniami. Dotarł daleko, prawie na kraniec świata do Meksyku i tam zakończył swoją ziemską wędrówkę. Krzysztof był dumny z tego, że jest Polakiem. Biało-czerwona flaga zawsze towarzyszyła mu w drodze” – poinformowali jego bliscy na Facebooku.
Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Chmielewski został znaleziony martwy w Meksyku. Stwierdzono, że przyczyną śmierci był nieszczęśliwy wypadek, jednak prawnik Juanjo Gutiérrez Brínguez twierdzi, że śledczy prowadzący sprawę śmierci Chmielewskiego nie podają opinii publicznej prawdziwych informacji. Przekonuje także, że był namawiany do milczenia w tej kwestii.
„Ciało bez głowy, z odciętą stopą”
Nowe informacje na temat tej sprawy opublikowała Wirtualna Polska. Wynika z nich, że Polak mógł zostać zamordowany. Siostra ofiary Izabela Schmidke zdradza, że ostatnio rozmawiała z bratem pod koniec miesiąca. – Mówił, że zbiera pieniążki i szykuje się do dalszej podróży w trochę bardziej niebezpieczny region. Był tego świadomy i próbował jakoś się do tego przygotować. Nie kupował oczywiście broni palnej, ale mówił, że ma maczetę – opowiada. Kobieta dodaje również, że nie wierzy w wypadek, ponieważ na własne oczy widziała zdjęcie z miejsca, gdzie znaleziono zwłoki. – Ciało było ułożone w bardzo nienaturalnej pozycji. Nie miało głowy i jedną stopę miało podobno odciętą – zdradza.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska w rozmowie z Wirtualną Polską poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w kierunku „nieumyślnego spowodowania śmierci”. Z kolei MSZ potwierdza, że sprawa jest znana konsulowi RP w Meksyku. Pracownicy MSZ podkreślają jednak, że „do tej pory tożsamość odnalezionej ofiary nie została ostatecznie potwierdzona”.
Czytaj też:
Meksykanie kłamią ws. śmierci polskiego podróżnika? Prawnik wylicza nieścisłości