Trzecie miejsce w sondażu zajęło porozumienie Lewica i Demokraci (SLD, SdPl, UP, PD) z 12 proc. poparcia.
Gdyby wybory odbyły się w marcu, do parlamentu dostałyby się jeszcze: Samoobrona i Polskie Stronnictwo Ludowe (po 5 proc. głosów).
Poza Sejmem natomiast znalazłyby się: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (4 proc. poparcia), Liga Polskich Rodzin (3 proc.), a także Polska Partia Pracy i Unia Polityki Realnej (po 1 proc. głosów).
Jak wynika z sondażu, trzeci miesiąc z rzędu poparcie dla PiS bardzo powoli, lecz systematycznie maleje. Od grudnia ubiegłego roku odsetek zwolenników tej partii zmniejszył się o 3 punkty procentowe (w lutym wyniósł 25 proc.).
Od lutego spadek zaufania społecznego zanotowały - oprócz PiS - także dwie pozostałe partie wchodzące w skład koalicji rządzącej - Samoobrona (spadek o 1 pkt.) i Liga Polskich Rodzin (o 2 pkt.).
Poparcie dla PO z kolei nie zmieniło się od stycznia. Lewica i Demokraci w porównaniu z ubiegłym miesiącu zyskali 1 pkt. proc.
Tak samo jak przed miesiącem 14 proc. badanych deklarujących udział w wyborach parlamentarnych jeszcze nie wie, na kogo oddałoby swój głos.
W porównaniu z lutym gotowość badanych do wzięcia udziału w ewentualnych wyborach zmalała o 3 punkty procentowe.
Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" zrealizowano w dniach 2-5 marca 2007 roku na liczącej 931 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
ab, pap