W Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia 2021 r. zmarł Krzysztof Krawczyk. Kilka dni wcześniej wrócił ze szpitala, w którym był leczony po zakażeniu koronawirusem. Jednak, jak poinformowała żona artysty Ewa Krawczyk, to nie COVID-19, a choroby współistniejące były przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka.
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Jak nieoficjalnie informuje dziennika „Fakt”, pogrzeb Krzysztofa Krawczyka ma odbyć się pod koniec tego tygodnia. Msza święta zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej w Łodzi, a ciało artysty ma zostać pochowane na cmentarzu w Grotnikach.
„Fakt” podaje również, że uroczystość będzie miała charakter państwowy.
Krzysztof Krawczyk – legenda polskiej muzyki
Krzysztof Krawczyk urodził się w Katowicach 8 września 1946 roku. Był jednym z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Był współzałożycielem zespołu Trubadurzy, z którym grał od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku. W 1973 roku rozpoczął karierę solową. Jego najsłynniejsze przeboje to „Parostatek”, „Jak minął dzień”, „Rysunek na szkle”, „Chciałem być” czy „Trudno tak”.
W październiku 2020 ze względów zdrowotnych i trwającej pandemii COVID-19 zawiesił swoją działalność publiczną, a towarzyszący mu podczas koncertów zespół „Krzysztof Krawczyk Family” został rozwiązany.
Czytaj też:
Artyści i celebryci żegnają Krzysztofa Krawczyka. Mnóstwo pięknych wspomnień