Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało o zmianach w harmonogramie 28. posiedzenia. Obrady wydłużono o jeden dodatkowy dzień - wtorek 20 kwietnia. Taką decyzję podjęło prezydium Sejmu, po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów. Wcześniej posiedzenie Sejmu wyznaczone było tyko na 14 i 15 kwietnia.
28. posiedzenie Sejmu - czym zajmowali się posłowie?
W trakcie obrad, które rozpoczęły się w środę 14 kwietnia posłowie m.in. przez aklamację podjęli uchwałę ws. wsparcia i wyrównania szans osób w spektrum autyzmu. Wiceminister Magdalena Rzeczkowska przedstawiała rozwiązania zwiększające przepustowość na państwowych autostradach płatnych. Sem debatował także nad projektem noweli dot. handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Zakłada on wdrożenie procedur ubiegania się o wsparcie z Funduszu Modernizacyjnego, którego Polska ma być największym beneficjentem.
W II czytaniu rozpatrzono nowelizację ustawy o ochronie zabytków i kodeksu postępownia cywilnego, a także tzw. ustawy covidowej i ustaw samorządowych zmierzających do wzmocnienia roli rad młodzieżowych. Posłowie zajęli się również ustawą zwiększającą udogodnienia w ramach Karty Dużej Rodziny i ustawą o przeniesieniu środków z OFE do IKE. Pod debatę poddano także zmiany dotyczące dowodów osobistych.
W czwartek 15 kwietnia Adam Niedzielski przedstawił w Sejmie informację bieżącą ws. stanu służby zdrowia w dobie III fali pandemii. Sejm wysłuchał też informacji ministra ds. Unii Europejskiej Konrada Szymańskiego o udziale Polski w pracach UE od lipca do grudnia 2020 r., w okresie przewodnictwa Niemiec w Radzie UE. Na wieczór zaplanowane jest głosowanie w sprawie wyboru nowego RPO.