W dzień publikacji tego numeru „Wprost” w Europie zaczynają się mistrzostwa w piłce nożnej. Potrwają miesiąc. O tytuł powalczą 24 zespoły. Wśród nich Polska, która w fazie grupowej zmierzy się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Nie ma się co łudzić, że Polska na tym turnieju jest jakimkolwiek faworytem piszemy w tym wydaniu „Wprost”
O czym jeszcze w najnowszym numerze?
„EURO 2020 – Niezbędnik kibica”. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczynają się w piątek 11 czerwca i potrwają miesiąc. Turniej wyłoni najlepszą drużynę Starego Kontynentu, a o tytuł powalczą 24 zespoły. Wśród nich jest reprezentacja Polski, która zacznie od meczu ze Słowacją. Tekst Katarzyny Gurmińskiej.
„Scenariusze powrotu Tuska”. – Donald zapowiedział, że musi się spotkać z Budką. Wtedy zaproponuje, że przejmie przywództwo w Platformie – z nadzieją przekonują podekscytowani politycy PO. Materiał Joanny Miziołek.
„Przeciw segregacji sanitarnej”. Anna Maria Siarkowska jako jedyna przedstawicielka klubu PiS otwarcie sprzeciwia się zachęcaniu do szczepień i opowiada się przeciwko certyfikatom covidowym. Rozmowa Dariusza Grzędzińskiego.
„Pieniądze za dostęp kulturę”. Wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka w wywiadzie Kacpra Świsłowskiego odpiera zarzuty, że opłata reprograficzna wpłynie na ceny elektroniki. Stanie się źródłem wsparcia kultury w trudnych dla niej czasach.
„Kombinował i przekombinował”. W PiS stracili cierpliwość do Jarosława Gowina. Rozmówcy „Wprost” podkreślają, że Jarosław Kaczyński nie wiąże już z szefem Porozumienia żadnych planów. Tekst Dariusza Grzędzińskiego.
„Więcej niż wszystko na sprzedaż”. Profile celebrytów są dziś najefektywniejszymi reklamowymi słupami, z którymi my – followersi – regularnie, choć pewnie nie do końca świadomie, się zderzamy – pisze Paulina Socha-Jakubowska.
„Tofu wygrywa ze świnią”. Tomasz Jakubiak, kucharz i dziennikarz kulinarny do niedawna sam siebie nazywał największym fanem mięsa w kraju, lecz teraz jego dieta przeszła znaczącą metamorfozę. Rozmowa Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Skąd się wzięła piłka nożna”. Zanim piłka nożna zaczęła wyglądać tak, jak ją dzisiaj znamy, przeszła długą ewolucję, pełną ślepych zaułków. I wreszcie ustaliły się dzisiaj obowiązujące zasady gry. I porwała cały świat. Tekst Mateusza Zielińskiego.
„Konkurs wyżelowanych lalusiów”. Nic im nigdy nie wychodzi, bo piłka jest jedynie dodatkiem do promowania legginsów albo niskokalorycznych glutów, którymi handlują ich żony – złośliwie komentuje Jakub Mielnik.
„Oplata nas pajęczyna PiS”. – W Polskim Ładzie brakuje zmierzenia się z zarzutami o skok na instytucje państwowe – mówi Agnieszce Szczepańskiej prof. Ryszard Bugaj, ekonomista, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
„Rosjanie wymierają”. Już nawet demografowie apelują o zmianę modelu gospodarczego Rosji. Starzejące się społeczeństwo nie obsłuży zacofanej gospodarki, w której ilość znaczy więcej niż jakość. Tekst Jakuba Mielnika.
„Brukselka z grilla”. Samo grillowanie jest zdrowsze niż smażenie w oleju i panierce, ale nasze zdrowie zależy od tego, co układamy na grillu – mówi Katarzynie Pinkosz dr Diana Wolańska-Buzalska, dietetyk.
„Nowotwory, kiła, gruźlica”. Uważnie przyglądając się postaciom z ołtarza Wita Stwosza, można zauważyć, na jakie choroby cierpieli XV-wieczni krakowianie. Są wyrzeźbione z fotograficzną dokładnością – pisze Katarzyna Pinkosz.
„Wojny robotów”. Pierwszy konflikt, w którym cele wskazywała sztuczna inteligencja, już się odbył. Kiedy wybuchnie wojna, w której komputer całkowicie zastąpi człowieka i da sygnał do ataku – pisze Bolesław Breczko.
„Tęsknoty polskich suburbii”. Filmem „Śniegu już nigdy nie będzie” Szumowska i Englert przedrzeźniają współczesne elity finansowe, ale jednocześnie z czułością portretują świat pogrążony w depresji – pisze Krzysztof Kwiatkowski.
„Lem i maszyna do pisania”. Trwa Rok Lema. Wbrew pozorom pisarz nie był nadmiernym entuzjastą uzależniania się człowieka od nowoczesnej techniki. Ostrzegał przed dalekosiężnymi efektami tego procesu. Tekst Leszka Bugajskiego.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.