Jedna chciała zostać pianistką. Druga zaczynała od pracy w urzędzie skarbowym. Kolejna z dwójką małych dzieci pracy w ogóle znaleźć nie mogła. Wszystkie podjęły kiedyś decyzję, żeby rzucić etat i zacząć pracować wyłącznie na swój rachunek. W tym numerze „Wprost” przedstawiamy najnowszą edycję Listy 50 najbogatszych Polek.
O czym jeszcze w nowym „Wprost”?
„Skrzywdzeni mężczyźni”. Cała para walki o równość płci idzie w to, żeby kobiety mogły dotrzeć na szczyt. I wyciągamy je na ten szczyt, ale równocześnie mężczyźni, którzy mają problemy, pozostają na dnie – mówi w rozmowie z Mateuszem Zielińskim Michał Gulczyński, autor raportu „Przemilczane nierówności”.
„Jak Kaczyński uratował Dworczyka”. Nazywali go „białym człowiekiem” PiS-u, kryptoplatformersem, facetem od zadań specjalnych. Afera mailowa mogła zmieść go ze sceny. Ale Michał Dworczyk nigdzie się nie wybiera – pisze Joanna Miziołek.
„Jedli liście i pili wodę z kałuż”. Irakijczyk Sabah dotarł tam, gdzie chciał. Ale jest w kontakcie z trzema rodzinami, które utknęły między białoruską a polską granicą. „Jakby weszli między ostrza nożyczek” – mówi. Reportaż Katarzyny Świerczyńskiej.
„Musimy połączyć doświadczenia, wiedzę i siły”. – Ofiar będzie więcej, biorąc pod uwagę nadchodzącą zimę – o kryzysie na polsko-białoruskim pograniczu mówi Marek Krupiński, dyrektor generalny UNICEF Polska. Rozmowa Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Chrześcijaństwo w zmieniającym się świecie”. W Warszawie na lekcje religii chodzi 67,6 proc. uczniów szkół podstawowych i 30,9 proc. uczniów szkół średnich. Wiele wskazuje na to, że przynajmniej część z danych i tak jest zbyt optymistyczna – pisze Tomasz Terlikowski.
„Dziesięć razy groźniejszy”. Chiński Instytut Wirusologii z Wuhan modyfikował wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, żeby był on bardziej zaraźliwy dla ludzi. Wyniki tych prac próbowano zaoferować amerykańskiej wojskowej agencji badawczej. Materiał Jakuba Mielnika.
„800 190 590 – telefon wsparcia”. – Apeluję, by zgłaszać do nas przypadki, w których łamane są prawa pacjenta – radzi w rozmowie z Katarzyną Pinkosz Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta i mówi, że lekarz nie ma prawa nie przyjąć osoby niezaszczepionej.
„Dwa wesela i poprzednicy”. Wojciech Smarzowski debiutował w 2004 roku filmem „Wesele”. Po kilkunastu latach znów nakręcił „Wesele”. Ale to zupełnie inny film i o innych sprawach – pisze Leszek Bugajski.
„Zachód weteranów”. Powieści o Dzikim Zachodzie były specjalnością Larry’ego McMurtry’ego. Za „Na południe od Brazos” dostał nagrodę Pulitzera, teraz wychodzą u nas „Ulice Laredo” – utwór wciągający i dramatyczny. Recenzja Leszka Bugajskiego.
„Nekro-lans”. Felieton Michała Witkowskiego
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.