Hulewicz przyszedł na świat w 1937 r. na Wołyniu. Był absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Ukończył także kilka semestrów na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Największe przeboje Hulewicza
Największy okres popularności Hulewicz przypada na lata 60. i 70., gdy występował w zespole „Tarpany”, a później zespole „Heliosi”.
Do największych przebojów z tego okresu należą takie utwory jak „Obietnice’, „Zaczekaj aż opadnie mgła”, „Dwa złote warkocze”.
Następnie rozpoczął karierę solową, współpracując m.in. z Jarosławem Kukulskim, Janem Pietrzakiem czy Jonaszem Koftą. Z tym okresem twórczości Hulewicza wiążą się szlagiery „Za zdrowie pań”, „Serdeczne życzenia” czy „Znów ryzyka brak”.
Nagrodzony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Renesans twórczości Hulewicza nastąpił za sprawą programu „Sanatorium miłości”. emitowanego na antenie Telewizji Polskiej. Motywem muzycznym czołówki programu jest utwór „Bo życie jedno mam”.
W 2020 r. piosenkarz obchodził 60-lecie działalności muzycznej. W tym samym roku został uhonorowany Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Hulewicz odszedł w hospicjum w otoczeniu najbliższych
Hulewicz od lat zmagał się z choroba nowotworową. Stan jego zdrowia pogorszył się pod koniec lipca, gdy zachorował na COVID-19. Kilka dni temu trafił do hospicjum. Zmarł w niedzielę, 4 września, w otoczeniu swoich najbliższych.
- Dwa tygodnie temu zrobiłem z nim wywiad. Zadziwił mnie doskonałą pamięcią, inteligencja i erudycją. To wielka strata dla polskiego świata artystycznego. Nie mogę się z tym pogodzić – skomentował w rozmowie z „Super Expressem” Rafał Podraza, który przygotowuje wydanie swojej książki o historii polskich przebojów, której jeden z rozdziałów poświęcił Hulewiczowi.
Czytaj też:
Nie żyje Nina z „Sanatorium miłości”. Ekipa programu przekazała smutną wiadomość