Andrzej Matul z Polskim Radiem związany był od 1972 roku. 2 stycznia 1972 roku na antenie tej rozgłośni poprowadził pierwsze wydanie „Czterech pór roku”, czyli jednej z najpopularniejszych audycji w naszym kraju. Słuchacze mogli kojarzyć jego głos także z „Sygnałów dnia”, „Lata z radiem”, „Radiowego Tygodnika Kulturalnego”. Pełnił w radiowej Jedynce funkcję zastępcy kierownika, a później także kierownika redakcji kulturalnej.
Specjalna audycja ku czci Andrzeja Matula
Na czwartek 15 grudnia w Polskim Radiu przygotowano specjalne wydanie audycji „Cztery pory roku”. Jak podkreślano, w związku ze śmiercią „wieloletniego przyjaciela, legendarnego głosu Polskiego Radia – Andrzeja Matula”, cała audycja poświęcona została jemu i wspomnieniom o nim.
Swój talent wykorzystywał także poza radiem. Sprawdzał się jako lektor filmowy w wielu kultowych produkcjach. To jego głos mogli słyszeć widzowie „Imienia róży”, „Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei”, „Powrotu do przyszłości” czy „Indiany Jonesa i Świątyni Zagłady”.
Andrzej Matul. Nagrody i odznaczenia
W trakcie swojej długoletniej kariery Matul był nagradzany Złotym Mikrofonem i tytułem Mistrza Mowy Polskiej. Został uznany za Mistrza Mowy Polskiej w VII edycji tego plebiscytu. Matula Odznaczono także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Czytaj też:
Przemysław Saleta w żałobie. Jego brat zginął tragicznieCzytaj też:
12 stopni w skali Beauforta. Żyje po zawale, udarze i trzech nowotworach, wbrew medycynie i dzięki medycynie