Informację o śmierci Janusza Weissa przekazał jego syn. „Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci” – napisał.
Janusz Weiss. Kariera sceniczna i radiowa
Janusz Weiss urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie, był absolwentem liceum im. Klementa Gottwalda. W 1967 roku występował w kabarecie Abakus, który założył z Magdą Umer, Andrzejem Woyciechowskim i Krzysztofem Knittlem. Pod koniec lat 60. założył z Jackiem Kleyffem i Michałem Tarkowskim Salon Niezależnych, wielokrotnie nagradzaną grupę kabaretową, która w 1972 roku w Opolu otrzymała Złotą Szpilkę.
Był współzałożycielem Radia ZET razem z Leszkiem Stafiejem. W powstaniu rozgłośni wspierali jej twórcę i pierwszego prezesa Andrzeja Woyciechowskiego.
W latach 1990-2011 Weiss prowadził znaną audycję „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”. Prezenter wymyślał telefonicznie żarty, zachęcając rozmówców do rozwiązania nietypowych spraw. Z czasem program nabrał interwencyjnego charakteru. W dwudziestolecie powstania audycji, w 2010 roku, studenci dziennikarstwa nagrodzili Janusza Weissa w konkursie MediaTory w kategorii ReformaTOR.
W 1993 roku nawiązał współpracę z Telewizją Polską, był prowadzącym teleturniejów „Miliard w rozumie” i „Złoty interes”. W 2013 roku prezenter rozstał się z Radiem ZET i rozpoczął współpracę z Polskim Radiem. W 2016 roku rozwiązano z nim współpracę.
„Rodzinie, Przyjaciołom i Bliskim składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje” – czytamy na stronie Radia ZET. Rozgłośnia przypomniała archiwalne nagranie programu „Dzień Dobry Bardzo” z 2012 roku.