Książę William pojawił się w środę z niespodziewaną wizytą w Polsce. „Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować oddziałom polskim i brytyjskim, które ściśle i w istotny sposób współpracują ze sobą. Chcę również złożyć hołd inspirującemu człowieczeństwu narodu polskiego. Otworzyliście swoje serca tak samo, jak wasze domy” – mówił następca brytyjskiego tronu.
Książę William w Polsce
Książę Walii w towarzystwie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka wizytował bazę 3. Brygady Wojsk Terytorialnych w Rzeszowie. William wraz z szefem MON obejrzał m.in. pokaz sprzętu wojskowego. Wieczorem następca tronu Wielkiej Brytanii udał się do Warszawy, gdzie spotkał się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz wolontariuszami. W środę William spotka się z Andrzejem Dudą i pojawi się w warszawskiej Hali Koszyki, gdzie porozmawia z młodymi Ukraińcami.
Na zakończenie pierwszego dnia wizyty w Polsce książę William udał się restauracji Butero w Warszawie, która jest prowadzona przez osoby LGBT. Następcę brytyjskiego tronu zauważył dziennikarz Michał Zaczyński, który przebywał w tym czasie w lokalu. „Warszawa potrafi zaskakiwać. Dziś zjadłem kolację z księciem”, „też zastanawiał się co zamówić, ale obsługa tu świetna i pomogła” – relacjonował w mediach społecznościowych dziennikarz.
Następca brytyjskiego tronu odwiedził restaurację LGBT
„Ciekawe też, że wybrał de facto gejowski lokal. Cenne, że wsparł tak poniewieraną przez obecną władzę w Polsce społeczność” – dodał Zaczyński. Księcia Williama zauważyła również jedna z internautek, która przebywała w tym czasie w warszawskim lokalu. „To był zdecydowanie abstrakcyjny zastrzyk endorfin, jaki był mi w życiu potrzebny” – skomentowała.
Czytaj też:
Księżna Kate z dziećmi na... drzewie. Nowe fotografie rodziny królewskiej zachwyciły fanówCzytaj też:
Sezon 6. „The Crown”. Są pierwsze zdjęcia serialowych Williama i Kate