Dlaczego, budując dom, na wykonawcę wybraliście właśnie DOMIKON?
Obydwoje pracujemy poza branżą budowlaną i doszliśmy do wniosku, że podpisanie umowy z firmą, która oferuje kompleksową usługę, czyli budowę aż do stanu deweloperskiego, będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Przez cały proces projektowania i budowy mieliśmy wsparcie specjalistów z firmy DOMIKON – dzięki temu łatwiej nam było podejmować decyzje na poszczególnych etapach budowy. Dodatkowo przekonały nas opinie osób, które z usług firmy DOMIKON skorzystały wcześniej i były bardzo zadowolone z efektu. Na podpisanie umowy zdecydowaliśmy się po wizycie w siedzibie firmy, obejrzeniu hali produkcyjnej i rozmowie z właścicielami – upewniło nas to w przekonaniu, że DOMIKON jest solidnym wykonawcą.
Ile trwała budowa?
Od momentu wbicia pierwszej łopaty do momentu oddania budynku w stanie deweloperskim dokładnie trzy i pół miesiąca. Zarówno rozpoczęcie, jak i zakończenie robót odbyło się zgodnie z harmonogramem, który otrzymaliśmy kilka miesięcy wcześniej. Dzięki temu mogliśmy bez problemu zaplanować np. wyjazd wakacyjny.
Jakie materiały zostały wykorzystane przy budowie domu? Z czego jest zbudowany?
Dom jest prefabrykowany, co znaczy, poszczególne jego elementy zostały wykonane w fabryce firmy DOMIKON. Konstrukcja jest drewniana, ocieplona wełną mineralną. My dodatkowo zdecydowaliśmy się na docieplenie elewacji wełną drzewną, co jeszcze bardziej poprawiło izolację budynku.
Czy uważacie państwo, że wykorzystanie właśnie takich materiałów wpływa na komfort życia w domu?
Oczywiście, budynek dobrze izoluje od warunków zewnętrznych, zarówno zimą, bo łatwo go ogrzać, jak i latem, kiedy nie nagrzewa się nadmiernie.
Kiedy wprowadziliście się do domu?
Budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca 2020, a do wykończonego domu wprowadziliśmy się w połowie maja 2021. Warto jednak nadmienić, że budowa do stanu deweloperskiego trwała trzy i pół miesiąca – reszta to czas potrzebny na wykończenie budynku.
Proszę opisać swoje wrażenia, jak się mieszka w takim domu.
Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z technologii, na którą się zdecydowaliśmy, jak i z samej decyzji o budowie. Wcześniej mieszkaliśmy w bloku i nie byliśmy pewni czy odnajdziemy się w domu z ogrodem. Teraz żałujemy, że decyzję podjęliśmy tak późno.
Jaka jest akustyka w domu?
Akustyka jest naszym zdaniem bardzo dobra. Przy zamkniętych oknach nie słuchać hałasów z zewnątrz (a mieszkamy przy dość ruchliwej ulicy).
Czym jest ogrzewany dom?
Dom ogrzewany jest gazem.
Ile przeciętnie płacicie za ogrzewanie?
W 2022 r. przeciętne miesięczne opłaty za gaz wynosiły 370 zł (oczywiście w miesiącach zimowych więcej, latem zdecydowanie mniej). Warto dodać, że gazem ogrzewamy też wodę oraz używamy go do gotowania.
Spodziewamy, że w 2023 r. średnie opłaty będą wyższe, na razie podwyżki nie są jednak bardzo odczuwalne.
Gdybyście mieli jeszcze raz budować dom, to wybralibyście energooszczędny?
Zdecydowanie tak, przemawiają za tym niskie koszty użytkowania budynku. Naszym zdaniem warto w trakcie budowy zainwestować trochę więcej w solidną izolację (zarówno ścian zewnętrznych, jak i fundamentów), bo ewentualne podwyżki cen energii nie są dzięki temu bardzo odczuwalne, a my śpimy spokojniej.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.