– Święta Wielkiej Nocy to przede wszystkim czas nadziei i wiary w zwycięstwo życia nad śmiercią. Kończy się zima, do życia budzi się przyroda, a nasze domy wypełnia znowu radość – mówi w wielkanocnym nagraniu Morawiecki. Premier przypomina, że za nami trudny czas. – Po dwóch latach pandemii przyszła wojna. A kończąca się zima napełniła polskie domy niepokojem. O dostępność węgla, o rosnące ceny – zaznaczył.
Premier Mateusz Morawiecki złożył Polakom życzenia. Mówił m.in. o węglu i wojnie w Ukrainie
Szef rządu zwrócił uwagę, że „wszyscy solidarnie przez ostatnie miesiące pracowaliśmy, żeby chronić polskie rodziny przed efektami pandemii i skutkami wojny”. – Dzięki tej solidarności udało się spowodować, że nie zabrało węgla, a zastosowane tarcze pomogły w zakupie opału i niezbędnych produktów – podkreślił.
– To co najtrudniejsze już za nami, a tegoroczne święta przynoszą nadzieję na lepsze jutro. Życzę wszystkim, aby radość ze zmartwychwstania wypełniła nasze domy. Abyśmy przeżyli te święta w zgodzie i wzajemnej życzliwości – mówił premier. – Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie światu długo wyczekiwany pokój, a nasze serca wypełni nadzieją i radością – dodał.
Premier zamieścił też w mediach społecznościowych zdjęcie, na których widzimy go z dziećmi idącego ze święconką.
Prezes PiS zwrócił się do Polaków. Jarosław Kaczyński zacytował Jana Pawła II
Wcześniej na stronach Prawa i Sprawiedliwości opublikowano życzenia od prezesa partii. Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że Święta Wielkiej Nocy są szczególnie ważne dla rodzin. – Rodzina Bogiem silna, tak mówił św. Jan Paweł II. I jest ważne dla narodu, dla naszej wspólnoty. Dla jej siły, dla jej zwartości, i co za tym idzie, dla jej przyszłości – dodał.
Kwestię potrzeby pokoju, szczególnie w kontekście wojny w Ukrainie poruszył też w życzeniach szef polskiego MSZ. – Już po raz kolejny tłem do tych radosnych świąt będzie brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Z dumą stwierdzam, że Polacy za granica pozostają solidarni i wspierający wobec ofiar rosyjskiej agresji. W tym wyjątkowym czasie wyrzeczeń i wyzwań, ponadnarodowej jedności niesienia pomocy sąsiadom, potrzebujemy bardziej niż zwykle nadziei – podkreślił Zbigniew Rau.
Czytaj też:
To musisz włożyć do święconki. Tradycyjne produkty w wielkanocnym koszyczku i ich symbolikaCzytaj też:
Pierwsza wspólna Wielkanoc Patkowskich. Wiceminister zdradziła, jak spędzi święta