Jak wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej, w kwietniu opinia na temat działalności Sejmu i Senatu pogorszyła się. Spadły również, i to najmocniej, notowania „oceny pracowniczej” prezydenta Andrzeja Dudy. Wzrosły za to w każdym przypadku oceny negatywne.
Sejm z najniższą oceną
Najniżej oceniony wśród badanych został Sejm. Pozytywną ocenę dla działalności izby niższej parlamentu wystawiło 24 procent badanych. To o 4 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. O 2 punkty procentowe wzrosła za to ocena negatywna. Tę w kwietniu wystawia Sejmowi 60 procent. Wzrosła również liczba osób, którym ocena tej instytucji przynosi trudności. Niezdecydowanych było 16 procent, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż w ostatnim badaniu.
Senat traci najwięcej
Powodu do zadowolenia nie ma również Senat, w którym liczba osób deklamujących ocenę negatywną wzrósł najbardziej. Przed miesiącem było ich 46 procent – dzisiaj 51. Jest to również jedyny przypadek, gdzie pełen przepływ ocen nastąpił właśnie na tę. Pozytywnie pracę Senatu oceniło 29 procent badanych (o 3 pkt. proc. mniej), a niezdecydowanych było 19 procent (o 2 pkt. proc. mniej).
Prezydent nadal przoduje
Ocena prezydenta nadal przoduje na tle pozostałych instytucji ujętych w badaniu, jednak w tym miesiącu to na niego przypadł największy spadek pozytywnych ocen. Przed miesiącem było ich 55 proc., a w tym 49. Wzrosła za to ilość osób wystawiających noty negatywne – o 3 punkty procentowe. W tym miesiącu jest ich 40 procent. Wzrost odnotowała także grupa osób niezdecydowanych i wyniosła 11 proc. badanych (o 3 proc. więcej).
Czytaj też:
Opozycja zatriumfuje po wyborach? Ten sondaż wskazuje na „minimalne zwycięstwo”Czytaj też:
Gorący dzień na Nowogrodzkiej. Ważna narada kierownictwa PiS i spotkanie z Kukizem