Festiwal „Niepodległa” na Krakowskim Przedmieściu to część obchodów Święta Niepodległości. 11 listopada na mieszkańców Warszawy i przyjezdnych czeka masa atrakcji. Koncerty patriotyczne, warsztaty artystyczne, parady zabytkowych samochodów, występy taneczne to tylko niektóre wydarzenia, w jakich będzie można uczestniczyć w sobotę.
Co to jest Festiwal „Niepodległa”?
Festiwal „Niepodległa” to wydarzenie organizowane w celu radosnego świętowania z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Już po raz szósty festiwal odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział wiele gwiazd, a wszystkie atrakcje będą darmowe.
Atrakcje Festiwalu „Niepodległa”
Festiwal rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu na placu Zamkowym razem z zespołem „Warszawianka”. O godzinie 13 wystartują sceny na dziedzińcach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Akademii Sztuk Pięknych, a o godz. 14 scena na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego.
Koncerty patriotyczne
Na festiwalu będzie można wysłuchać koncertów patriotycznych. Wystąpią:
- duet Kuba Karaś i Piotr Rogucki
- Sara James
- Baranovski
- Kamil Bednarek
Scena Tańców Polskich
Na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się Scena Tańców Polskich. Od godz. 13 cztery zespoły z czterech regionów kraju zaprezentują historię taneczną Wielkopolski, Polski Centralnej, Żywiecczyzny i Rzeszowszczyzny.
Polska Centralna reprezentowana będzie przez zespół Janusz Prusinowski Kompania uzupełniony o mistrzynie Marię Siwiec i kilku młodych adeptów muzyki tradycyjnej. Przez Wielkopolskę poprowadzi nas Kapela z Wiwatem Romualda Jędraszaka oraz Kapela Adama Kaisera. O Żywiecczyźnie, poprzez taniec, opowie Żywiecka Szkoła Tradycji, a przez regiony Rzeszowskie Kapela Rodzinna Zastawnych i goście.
Festiwal „Niepodległa” dla dzieci
Na scenie dziecięcej odbędą się gry, warsztaty, teatrzyki i parady, w której będą mogli wziąć udział najmłodsi. Przy wejściu do namiotu dzieci będą witać postaci z bajek: Reksio, Bolek i Lolek. Zabawę uatrakcyjnią pokazy magików, spektakle czy konkursy. Dzieci będą mogły również odpocząć w strefie klocków COBI.
Starsze dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów designu i warsztatów plastycznych. Tematem przewodnim będzie polska sztuka designu oraz postać Wojciecha Jastrzębowskiego, uważanego za „designera” II Rzeczpospolitej. To właśnie Jastrzębowski projektował wyposażenie ministerstw, a także Pałacu Saskiego w okresie międzywojennym.
facebookCzytaj też:
Marsz Niepodległości 2023. Gdzie i kiedy się odbędzie?Czytaj też:
PiS nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Organizuje własną demonstrację