Ks. Niewęgłowski urodził się w 1941 roku w Zbuczynie. W latach 1961-66 studiował polonistykę, teorię filmu i teatrologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 maja 1970 roku po ukończeniu Metropolitalnego Seminarium Duchowego w Warszawie.
W 1974 roku został duszpasterzem w kościele św. Anny w Warszawie, a rok później zainicjował cykl Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Był krajowym Duszpasterzem Środowisk Twórczych i to z jego inicjatywy powstał kościół środowisk twórczych św. Brata Alberta i Andrzeja Apostoła przy pl. Teatralnym w Warszawie.
Po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku, ks. Niewęgłowski brał udział w negocjacjach w sprawie zwolnień osób internowanych, które odbywały się w ramach Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i Ich Rodzinom.
Zmarł ks. Wiesław Niewęgłowski
Swoje życie związał z pracą akademicką. Był wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, Akademii Teatralnej, Akademii Teologii Katolickiej, Akademii Sztuk Pięknych i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Był także dyrektorem Zakładu Dziennikarstwa Telewizyjnego w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował również dla TVP, od 1997 roku stojąc na czele programów katolickich w TVP/TVP Info.
W 2006 roku dziennik „Życie Warszawy” opublikował informacje o rzekomej współpracy księdza Wiesława Niewęgłowskiego z Służbami Bezpieczeństwa PRL. Duchowny kategorycznie zaprzeczył tym doniesieniom i zwrócił się do Instytutu Pamięci Narodowej z wnioskiem o nadanie mu statusu pokrzywdzonego. W roku 2008 Kościelna Komisja Historyczna oczyściła go z zarzutów.
Czytaj też:
Ewa Wanat przed śmiercią nagrała poruszające pożegnanie. „Do zobaczenia”Czytaj też:
Skandal w Sejmie z udziałem Brauna. Stanowcza reakcja Episkopatu