O chorobie Ziobry, o Funduszu Sprawiedliwości, o tym, że Roman Giertych stara się na ile potrafi, że czasami w wypowiedziach przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości brakuje zdrowego osądu rzeczywistości i że w pierwszej dekadzie lipca pojawi się projekt ustawy zmieniający tymczasowe aresztowania – mówi w wywiadzie dla „Wprost” minister sprawiedliwości Adam Bodnar.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Pułapka na wyborców”. – W Austrii w 2016 roku trzeba było odwołać wybory prezydenckie, bo się okazało, że koperty z głosami się rozklejają. Podobnie może być w Polsce – mówi w rozmowie z Elizą Olczyk prof. Jarosław Flis.
„Kobiety Konfederacji”. Odwołują wakacje w Hiszpanii, bo „Europa staje się niebezpieczna”, parytety to dla nich zaprzeczenie równości, a zmiana definicji gwałtu nic nie zmieni. O kobietach Konfederacji pisze Piotr Barejka.
„Było dużo strachu”. W wyniku protestów ucierpiało około 50 osób. Cały czas to liczymy, zapewniliśmy poszkodowanym pomoc psychologiczną. – mówi Robert Grey, kanclerz UW. Rozmowa Bartosza Michalskiego.
„Dealer nie pyta o dowód”. – W przypadku substancji nielegalnych dealer nie pyta o dowód. Paradoksalnie, kupienie tego typu substancji jest łatwiejsze niż alkoholu – mówi Boguś Janiszewski w wywiadzie Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Polacy boją się ładnie wyglądać”. – Przyznam szczerze, że nie spotkałam obcokrajowca z takimi blokadami wynikającymi z wychowania – mówi psycholog mody Ewa Kawczyńska-Jurczak.
„Prezenterka pogody już mi się nudzi”. – Nie przekonuje mnie prowadzenie dzieci do Komunii Świętej i uczenie ich tych wierszyków, których nie rozumieją – wyznała Dorota Gardias.
„Najbogatsze polskie rodziny”. Nie dorobiliśmy się takich biznesowych rodów jak szwedzcy Wallenbergowie. Ale to nie znaczy, że nie mamy w kraju już żadnych biznesów prowadzonych od pokoleń – pisze Szymon Krawiec.
„Mieszkanie bez wyjścia”. – Mam wrażenie, że w branży deweloperskiej jest selekcja negatywna: idą tam ci, którzy myślą przede wszystkim o pieniądzach – mówi Bartosz Józefiak w rozmowie z Martyną Kośką.
„Euro po chińsku”. Firmy z Chin dominują wśród sponsorów Euro 2024, dając prztyczka w nos goszczącym turniej Niemcom. Materiał Michała Banasiaka.
„Najbogatsze pokolenie w historii Polski”. W 2040 r. millenialsi będą mieli co najmniej 10 razy większy majątek niż ci, którzy wprowadzali nas do UE – pisze Agaton Koziński.
Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.
Czytaj też:
Nowa Lista 100 najbogatszych Polaków „Wprost”. „Są rewolucyjne zmiany”Czytaj też:
Lista 100 Najbogatszych Polaków 2024 „Wprost". Są spektakularne powroty
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.