W Sejmie znalazłyby się te same partie: oprócz PO i PiS, także PSL (6 proc.) i na granicy progu wyborczego SLD (5 proc.). Do Sejmu nie weszłyby: Partia Demokratyczna-demokraci.pl (4 proc.), Samoobrona i SdPl (po 2 proc.) oraz LPR (1 proc.). 15 proc. respondentów nie wiedziało na jaką partię oddałoby głos.
W porównaniu z lipcowym sondażem notowania PO nie zmieniły się, a poparcie dla PiS zmniejszyło się o 1 punkt procentowy; PSL zyskało 3 punkty procentowe, tyle samo stracił SLD.
Gotowość wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało w sposób zdecydowany 27 proc. badanych. 29 proc. powiedziało, że raczej poszłoby do wyborów. Głosować raczej nie zamierza 16 proc. ankietowanych, a 22 proc. zadeklarowało, że zdecydowanie nie wzięłoby udziału w wyborach. Zdania na ten temat nie miało 6 proc. badanych.
Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 7-11 sierpnia na reprezentatywnej, losowej, 956-osobowej ogólnopolskiej próbie osób powyżej 18. roku życia. Błąd statystyczny dla takiej próby wynosi +/- 3,1 proc. Wyniki poparcia dla partii dotyczą 440 osób deklarujących zdecydowanie lub raczej udział w wyborach, z wyłączeniem z podstawy procentowanie osób niezdecydowanych jak głosować (błąd statystyczny +/- 4,4 proc.).pap, em