Członkami rządu, których praca była najczęściej oceniana negatywnie przez uczestników sondażu, są Pawlak oraz odpowiedzialna za walkę z korupcją minister w Kancelarii Premiera Julia Pitera (oboje po 40 proc.). Niewiele mniej ankietowanych wyraziło negatywną opinię o poczynaniach minister zdrowia Ewy Kopacz (38 proc.) i szefowej MEN Katarzyny Hall (31 proc.).
W tym samym sondażu respondentów spytano, czy Platforma Obywatelska powinna doprowadzić do wcześniejszych wyborów, aby rządzić samodzielnie. Przeciw takiemu rozwiązaniu opowiedziała się ponad połowa pytanych (54 proc.), zaś jedna trzecia (33 proc.) była za. Zdania nie miało 13 proc. badanych.
Ankietowani odpowiadali też na pytanie, czy marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powinien publicznie wytłumaczyć się ze swoich kontaktów z funkcjonariuszami WSI. Prawie dwie trzecie pytanych (64 proc.) chciało, by Komorowski wyjaśnił tą sprawę. Przeciwne zdanie miało 27 proc. uczestników sondażu, a co prawie co dziesiąty (dziewięć proc.) nie opowiedział się po żadnej ze stron.
W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecydowała, że nie będzie śledztwa z wniosku PiS o niedopełnienie obowiązków przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) w związku ze złożoną mu propozycją dotarcia do tajnego aneksu do raportu o WSI.
TNS OBOP zrealizował sondaż telefonicznie 24 i 25 września na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych osób.pap, keb