Telewizja dla wszystkich Polaków
Wyliczając swoje sukcesy Farfał zaczął od tego, że za jego rządów udało się uruchomić platformę cyfrową TVP: - To jest rozwiązanie rewolucyjne, dlatego, że wszystkim Polakom, mieszkającym w Polsce oferuje całkowicie bezpłatną i niekodowaną ofertę kanałów TVP. Myślę, to będzie rozwijane i nie wierzę, by ktokolwiek odważył się zabrać Polakom rzecz, która wynika z obowiązków TVP w zakresie udostępniania swojego sygnału i całej oferty programowej.
"Zwalniając pracowników ocaliłem TVP"
Kolejnym sukcesem jest według Farfała rozpoczęcie procesu restrukturyzacji: - Nie jest rzeczą miłą i łatwą ograniczać zatrudnienie w TVP. Za tym zawsze stoi człowiek i zawsze pojawiają się wątpliwości czy przypadkiem kogoś nie krzywdzimy, ale musieliśmy podjąć tę decyzję biorąc pod uwagę i sytuację finansową spółki i przerost zatrudnienia. Zdaniem Farfała, jeśli proces restrukturyzacji nie odbędzie się dzisiaj, to "być może za dwa lata trzeba będzie powiedzieć 4,5 tys. osób, które tutaj pracują, że nie mają pracy". - To jest być albo nie być TVP - stwierdził Farfał.
Cyfryzacja telewizji
Za swój sukces Farfał uważa też kupno przez TVP praw do transmisji rozgrywanych m.in. w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro2012. Ponadto - wśród swoich osiągnięć - wymienił budowę systemu nieliniowego montażu, która miała się rozpocząć w TVP. - To oznacza zrzucenie wszystkich naszych materiałów, które dzisiaj przegrywamy na różnego rodzaju nośnikach i używamy do różnego rodzaju audycji - na jeden wielki serwer. Każdy będzie mógł sobie z niego tzw. surówkę wziąć, obrobić i wykorzystać do swojego programu - wyjaśnił. Dodał, że ten projekt jest połączony z projektem cyfryzacji archiwów. - Ten wielki serwer pozwoliłby nam również na zrzucenie na niego także tych tysięcy godzin, które są w archiwach TVP - powiedział Farfał.
PAP, arb