Sekuła chciałby też, by wszystkie możliwe dokumenty, które mogłyby być pomocne w pracach komisji a którymi dysponują służby specjalne spływały do posłów z jak najniższymi klauzulami niejawności. Ponadto w czasie posiedzenia prezydium komisji śledczej, które odbyło się po piątkowym przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego, wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz złożył wniosek o przerwę w jej pracy, by - jak wyjaśnił - móc zapoznać się z nowymi dokumentami, których w ostatnim czasie bardzo dużo do komisji spłynęło. - Wniosek upadał, w związku z tym wstrzymałem się od głosowania nad harmonogramem przesłuchań świadków - poinformował Arłukowicz. - Jeżeli mamy termin zakończenia prac komisji 28 lutego, to ja się nie zgadzam na żadne przerwy w pracy - odpowiedział Sekuła.
Jak poinformował Sekuła, 23 lutego przed komisją śledczą mają stanąć członkowie zespołu powołanego w resorcie finansów przez ówczesną minister finansów Zytą Gilowską, opracowującego projekt nowelizacji ustawy hazardowej: Małgorzata Białobrzeska, Grzegorz Bysławski i Urszula Pałaszek. 24 lutego posłowie mają przesłuchać wiceministra skarbu państwa w rządzie PiS Michała Chyczewskiego oraz wiceministrów w tym resorcie za czasów rządu PO Adama Leszkiewicza i Krzysztofa Łaszkiewicza.
25 lutego komisja śledcza przesłuchać ma prezesa Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych Zbigniewa Benbenka oraz prezesa Polskiego Monopolu Loteryjnego Ryszarda Naleszkiewicza. Następnego dnia - 26 lutego - przed komisją ma stanąć prezes Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych Stanisław Matuszewski i Maciej Skórka, który był asystentem społecznym byłego szefa klubu SLD Jerzego Jaskierni.
PAP, arb