Kandydatka Chrześcijańskiej Inicjatywy Społecznej podkreśliła, że potrzebna jest konkretna pomoc mieszkańcom Wrocławia. - Z doświadczenia wiem, że bardzo dużo mieszkań komunalnych wymaga remontu, nie tylko tych położonych daleko od centrum, ale również tych zlokalizowawszy blisko Rynku - wskazywała Ostrowska. W programie wyborczym kandydatka na prezydenta Wrocławia kładzie również nacisk na edukację szkolną i przedszkolną oraz zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w czasie wolnym. - Chodzi przede wszystkim o rozwój świetlic i domów kultury - tłumaczyła.
Z kolei kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Polski Wrocław prof. Tadeusz Marczak to były dyrektor Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Stracił to stanowisko w 2008 r., po tym jak konferencję, której był jednym z głównych organizatorów, zaprosił związanego z Radiem Maryja prof. Jerzego Roberta Nowaka.
Jak poinformował pełnomocnik Polskiego Wrocławia Robert Winnicki, prof. Marczak uczestniczy w inicjatywach organizowanych przez wrocławskie "środowisko patriotyczne". - W działalności publicystycznej wskazuje na zagrożenia, które pojawiają się dla Polski na arenie międzynarodowej. Występuje też przeciwko tendencjom germanizacyjnym wyraźnie obecnym w polityce historycznej i kulturalnej obecnych władz miasta - tłumaczył Winnicki.
We Wrocławiu pewnymi kandydatami do startu w wyborach na prezydenta miasta, oprócz Ostrowskiej i prof. Marczaka, są: popierany przez SLD Jacek Uczkiewicz, Rafał Dutkiewicz, który sprawuje tę funkcję od dwóch kadencji, poseł PiS Dawid Jackiewicz, poseł PO Sławomir Piechota oraz popierana przez PSL wicewojewoda dolnośląska Ilona Antoniszyn-Klik.
zew, PAP