Z kolei Władysław Frasyniuk, opozycjonista, polityk w przeszłości związany z Unią Wolności i Partią Demokratyczną powiedział, że dzięki Dutkiewiczowi we Wrocławiu "zaczyna się przyszłość i o nią jest spokojny". - Rafał Dutkiewicz ma te wszystkie cechy, które gwarantują nam spokojny, ale i dynamiczny rozwój - mówił Frasyniuk. Według niego dobry przywódca powinien się charakteryzować doświadczeniem i profesjonalizmem i obie te cechy posiada Dutkiewicz. - Dodatkowo ma mądrość polityczną - mówił polityk.
"Wiemy, jak zlikwidować obszary biedy"
Między przemówieniami zgromadzeni we wrocławskim Ratuszu sympatycy Dutkiewicza wznosili okrzyki: "Platforma nie, PiS nie, KWRD tak". KRWD to komitet wyborców Rafała Dutkiewicza. Sam Dutkiewicz wyliczał sukcesy Wrocławia w ostatnich latach. Wymieniał drogi, które udało się wybudować lub zmodernizować, festiwale, które odbywają się w mieście, fontanny i mosty, które wybudowano, inwestorów, których "ściągnięto" do miasta. - Chcemy mieć swoją reprezentację w sejmiku dolnośląskim, aby służyć swoimi doświadczeniami, aby przywrócić zerwaną więź między społecznościami lokalnymi i społecznością regionalną, aby województwo rozwijało się równie szybko jak nasze miasto - mówił Dutkiewicz. Wyjaśnił, że "nasz program jest prosty: miejsca pracy, infrastruktura komunikacyjna, tożsamość dolnośląska". - Chcemy zlikwidować obszary biedy. Wiemy jak i potrafimy - mówił prezydent Wrocławia.
Krajewski, bokserzy i pas
W trakcie konwencji przedstawiono członków komitetu honorowego Rafała Dutkiewicza. Należą do niego m.in. reżyserzy Sylwester Chęciński i Waldemar Krzystek, muzyk i kompozytor Leszek Możdżer, Roman Gutek, szef festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty, pisarz Marek Krajewski i Władysław Frasyniuk. Na zakończenie Dutkiewicz otrzymał od bokserów: Macieja Zegana i Mariusza Cendrowskiego mistrzowski pas, aby - jak mówili sportowcy - rządził Wrocławiem po mistrzowsku.
zew, PAP