- Strona platforma.org w najbliższym czasie zdecydowanie się zmieni, to będzie nowa odsłona naszej działalności internetowej. Uruchomimy nowy serwis Platformy, m.in. pod kątem wyborczym, gdzie będzie można znaleźć na przykład wszystkich kandydatów i informacje o nich. To będzie taka specjalna strefa dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o planach PO i o kandydatach Platformy - zapowiedziała Pomaska, która zajmuje się w PO internetem. Posłanka oceniła, że w tej kampanii rola internetu wzrośnie, w związku z wprowadzeniem zakazu reklamowania się przez partie na billboardach i w ramach płatnych spotów telewizyjnych. Pomaska dodała jednak, że mimo zmiany przepisów nie przecenia roli internetu w wyborczej rywalizacji.
- Uważam, że główna walka nie rozegra się w internecie, tylko tradycyjnie w mediach, m.in. poprzez debaty, czy zwykłą wymianę zdań. Natomiast na pewno w internecie można inspirować pewne zadania, uzyskać szybki przekaz - myślę tu zarówno o całej Platformie Obywatelskiej, jak i poszczególnych kandydatach - tłumaczyła Pomaska.
W internecie aktywnie działają - nie tylko w czasie kampanii - przede wszystkim młodzi posłowie PO. - Oczywiście można robić sobie strony internetowe specjalnie na wybory, ale ja staram się utrzymywać stały kontakt z wyborcami przez całą kadencję. Tego się nie da nadrobić przez miesiąc. My jesteśmy non stop on-line na smartphone'ach. Nie siadamy tylko do internetu wieczorem, telefon to dla nas komputer - wyjaśnił rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz, który - jak wyliczył - działa na dwunastu portalach społecznościowych. - Jestem m.in. na Twitterze, Facebooku, naszej-klasie, Goldenline, czy MySpace. Można powiedzieć, że to takie wirtualne biuro poselskie, ja to tak traktuję - zadeklarował Tyszkiewicz.
Rzecznik PO ocenił, że wobec zakazu płatnych spotów w radiu i telewizji przed wyborami wzrośnie liczba filmów umieszczanych np. na You Tube. - To łatwa droga dotarcia do wyborców - zaznaczył Tyszkiewicz, który raz w tygodniu właśnie na You Tube odpowiada na pytania zadawane na profilu Platformy na Facebooku, Twitterze oraz Naszej Klasie.
Na początku czerwca Platforma uruchomiła stronę zapytajplatforme.pl, na której internauci zadają pytania politykom PO. Szeroka gama pytań dotyczy m.in. tego, czy Warszawa zdąży z budową Stadionu Narodowego do wrześniowego meczu z Niemcami, możliwości choćby częściowej legalizacja konopi, a także opodatkowania kościoła.PAP, arb