Według przedstawionych cząstkowych wyników Platforma dostaje w Sejmie 206 mandatów, PiS - 158, Ruch Palikota - 40, PSL - 28, a SLD - 27. Do Sejmu wszedłby jeden przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej.
Senat dla PO i PiS
Gdyby informacje o wynikach głosowania w obwodach były podstawą ustalania składu Senatu, PO miałaby w nim 63 przedstawicieli, PiS - 31, PSL - 2, pozostałe komitety - 4. Wśród nich znalazłby się: Komitet Wyborczy Wyborców Kazimierza Kutza - 1 mandat, Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza (w okręgu wyborczym nr 8) - 1 mandat, Komitet Wyborczy Wyborców Marka Borowskiego - 1 mandat, oraz Komitet Wyborczy Wyborców Cimoszewicz do Senatu - 1 mandat.
W 25 857 obwodach liczba uprawnionych do głosowania wyniosła 30 600 752 osoby; liczba wydanych kart 14 980 453; liczba kart ważnych 14 955 909. Łącznie na wszystkie listy oddano 14 278 510 ważnych głosów.
Przewodniczący PKW Stefan Jaworski poinformował, że oficjalne wyniki wyborów zostaną ogłoszone we wtorek.
Najpierw progi, potem mandaty
Komunikat o komitetach wyborczych, które przekroczyły pięcioprocentowy próg wyborczy, upoważniający te komitety do uczestnictwa w podziale mandatów w okręgach zostanie podany do publicznej wiadomości prawdopodobnie w poniedziałek po godz. 16. - Dopiero po opublikowaniu tego komunikatu okręgowe komisje wyborcze przystąpią do podziału mandatów w okręgach pomiędzy komitety wyborcze, jak też kandydatów, a następnie ze stosowną dokumentacją będą się zgłaszały w ustalonej kolejności do PKW - powiedział.
Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki poinformował, że z informacji uzyskanych w okręgowej komisji wyborczej Warszawa I, która jest właściwą dla obwodów głosowania za granicą wynika, że nie spłynęły jeszcze tylko dwa protokoły. - Należy się spodziewać w każdej chwili, że okręg warszawski również domknie wszystkie obwody głosowania - powiedział Czaplicki.
zew, PAP